“Zabeležili smo zasluženo zmago!”

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Cedevite Olimpije so na gostovanju v Carigradu prekinili črni niz evropskih porazov in zabeležili prvo zmago v 7Days EuroCupu. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so Darušafako ugnali s 76:72.

Več kot leto dni je Ljubljana čakala na novo evropsko zmago košarkarjev Cedevite Olimpije in jo v šestem kolu 7Days EuroCupa tudi dočakala. Ljubljansko moštvo je na gostovanju v Carigradu proti Darušafaki slavilo uspeh s 76:72, najbolj učinkovit košarkar zeleno-oranžne zasedbe pa je bil Codi Miller-McIntyre, ki mu je le ena podaja zmanjkala do trojnega dvojčka. Obračun je sklenil z 11 točkami, 10 skoki in devetimi podajami. Za Zmaje je to prva zmaga v enem izmed evropskih tekmovanj po 30. oktobru lani, ko so v Belgiji ugnali Oostende v četrtem kolu Fibine Lige prvakov.

Domačini so bili na začetku srečanja izjemno razigrani, in po šestih minutah igre je semafor v Volkswagen Areni kazal 22:11 v korist Darušafake. A Ljubljančani so začetni nalet turških košarkarjev hitro ustavili, z razigranim Filipom Krušlinom, ki je v sila kratkem obdobju zadel tri mete za tri točke in temu dodal še polaganje, pa je Cedevita Olimpija prešla v vodstvo (28:27). Na glavni odmor so Zmaji s seboj odnesli sedem točk prednosti (46:39), po dveh minutah igre v tretji četrtini pa je Marko Simonović s trojko poskrbel za prednost z 51:41.

Ko se je že zdelo, da bodo košarkarji Darušafake znova vzpostavili ravnotežje na parketu, pa je v igro znova prišel Krušlin, in takoj zadel dve zaporedni trojki, s katerima je poskrbel, da je semafor v Carigradu kazal 57:46 v korist igralcev v oranžnih dresih. Sledil je udarec turškega moštva in niz osmih zaporednih točk je prekinil šele Ryan Boatright, v zadnji del igre pa so Zmaji odnesli tri točke prednosti (63:60).

Domači košarkarji so v zadnji četrtini vztrajno lovili Cedevito Olimpijo, moštvi pa sta si izmenjavali udarce kot dva boksarja v ringu. V zadnjih 90 sekund obračuna so ljubljanski košarkarji odnesli naskok petih točk (73:68), po ukradeni žogi Eda Murića je polaganje za lažji zaključek tekme dodal odlični Codi Miller-McIntyre, piko na i pa je s prostim metom za končnih 76:72 sekundo pred koncem srečanja le še dodal kapetan Jaka Blažič.

Filip Krušlin se je na koncu ustavil pri 17 točkah, Mikael Hopkins pa jih je vknjižil 15. Ob Millerju-McIntyreju (11), je dvomestno število točk dosegel še Blažič (10).

Sezono bodo košarkarji Cedevite Olimpije nadaljevali v nedeljo, ko se bodo ob 20.00 v Kopru na slovenskem derbiju Lige ABA udarili s Koper Primorsko. Z gostovanjem pri »tigrih«, ki imajo po petih kolih regionalnega tekmovanja enak izkupiček zmag in porazov, kot Zmaji, bodo Ljubljančani tudi sklenili niz štirih zaporednih gostujočih tekem.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je zelo težka tekma proti zelo neugodnemu tekmecu. V nekaterih trenutkih se nam je znova videlo, da nam manjka samozavesti. A tokrat smo z igro v obrambi, na kateri vztrajamo že dolgo časa, zabeležili zasluženo zmago. Zadovoljen sem z uspehom, toda pri nekaterih stvareh moramo znova prikazati boljši pristop, če želimo še naprej zmagovati. Znova so se ponavljale nekatere stvari, ki so se nam dogajale že v preteklosti, toda uspelo nam je izvleči najboljši možen rezultat.«

Filip Krušlin, igralec KK Cedevita Olimpija:
»Za nami je zelo dobra tekma, z izjemo nekaj minut slabe igre v prvi četrtini. Na koncu smo zabeležili zasluženo zmago. Presrečen sem za celotno ekipo, saj smo imeli v tej sezoni v 7Days EuroCupu kar nekaj nesrečnih in neumnih porazov. Ta ekipa zagotovo ima kvaliteto in verjamem, da bomo do zaključka evropskega pokala igrali vse bolje in bolje.«