Za zlato Olimpija in LTH Castings

Košarkarji Petrol Olimpije A in LTH Castingsa so finalisti državnega prvenstva za fante U17. Finalna tekma bo v nedeljo, 7. aprila, ob 18:30 uri v športni dvorani osnovne šole Milojke Štrukelj, Nova Gorica.

DP U17:

finale, 7.4.
Petrol Olimpija – LTH Castings (18.30)

tekma za 3. mesto:
Parklji – Terme Olimia Podčetrtek (16.00)

POLFINALE
Sobota, 6. april

PETROL OLIMPIJA : PARKLJI A 69:54 (18:16, 22:9, 17:12, 12:17)
Malovčič 19 (12 skokov), Jurkovič 11 (8 skokov), Sytnikov 10; Blatnik 18 (7 skokov, 6 podaj), Remec 16 (8 skokov)

V prvem polfinalu smo tokrat spremljali dvoboj dveh ljubljanskih ekip. Po zaspanem začetku tekme so košarkarji Petrol Olimpije A v 8. minuti le prišli do vodstva in ga do konca obračuna niso izpustili iz rok. Varovanci trenerja Andreja Podvršnika so vodili že za 22 točk, njihov uspeh pa od polovice druge četrtine, ko so že imeli prednost 13 točk, ni bil ogrožen.

Parklji danes niso bili tako razpoloženi kot na petkovi četrtfinalni tekmi, med igralci pa se je poznala utrujenost. Košarkarji Petrol Olimpije so imeli dan več za počitek, danes pa so prikazali hitro in atraktivno košarko.

Pri Petrol Olimpiji je Alen Malovčič v 27. minutah igre dosegel dvojnega dvojčka (19 točk in 12 skokov), Robert Jurkovič je prispeval 11 točk, Egor Sytnikov pa 10. Pri Parkljih je Miha Blatnik dosegel 18 točk, Miha Remec pa 16.

Košarkarji Petrol Olimpije se bodo v finalu pomerili z LTH Castings.
LTH CASTINGS : TERME OLIMIA PODČETRTEK 72:68 (20:16, 12:20, 19:16, 21:16)
Jugovic 22 (9 skokov, 5 podaj), Čibej 17 (7 skokov), Zupanc, Goljat (15 skokov) in Frelih (8 skokov) 10; Boršič 16 (5 skokov), Mikolič Sobotič 13 (5 skokov), Štancar (6 skokov) in Škorjanc (5 skokov, 6 podaj) 11

Košarkarji Terme Olimia Podčetrtek so na petkovi četrtfinalni tekmi po podaljšku premagali Novo Gorico, tokrat pa so morali po 40. minutah igre priznati premoč škofjeloški ekipi LTH Castings.

Srečanje je bilo izenačeno in napeto vse do zadnje minute. Košarkarji Podčetrtka so v 38. minuti po vodstvu 66:61 še upali na zmago, vendar so škofjeločani po zaslugi Tilena Jugovica in Mateja Čibeja v manj kot 45 sekundah ujeli priključek, omenjena igralca pa sta LTH Castingsu v zadnji minuti tudi priigrala zmago in zasluženo uvrstitev v nedeljski finale, kjer jim bo nasproti stala ekipa Petrol Olimpije.

Za LTH Castings je Tilen Jugovic na koncu dosegel 22 točk, v statistiko pa je vpisal še 9 skokov in 5 podaj. Matej Čibej je končal pri 17 točkah, trije košarkarji pa so dosegli 10 točk. Za ekipo Podčetrtka je Matic Boršič dosegel 16 točk, skupno pet igralcev pa je na koncu preseglo mejo desetih točk.