Za Tokio proti Litvi!

Rubrika: Reprezentanca

Slovenski košarkarji so le še eno stopnico oddaljeni od zgodovinske uvrstitve na olimpijske igre v Tokio. V polfinalu kvalifikacijskega turnirja v Kaunasu so namreč nadaljevali z odličnimi predstavami iz skupinskega dela ter ugnali Venezuelo z 98:70. V nedeljskem finalu se bo #mojtim ob 18.30 uri po slovenskem času pomeril z zmagovalcem dvoboja med Litvo in Poljsko, to je z zmago 88:69 postala Litva.

Tudi to tekmo si boste lahko ogledali na Kanalu A.

OLIMPIJSKI KVALIFIKACIJSKI TURNIR – POLFINALE

Sobota, 3. julij, 2021
Kaunas – Žalgirio Arena
SLOVENIJA : VENEZUELA 98:70 (71:55, 48:41, 26:21)

Strelci za Slovenijo: Rupnik 6, Nikolić 3, Prepelič, Murić 7, Tobey 27 (12 skokov), Blažič 6, Hrovat 5, Dimec, Dragić 12 (5 skokov), Čančar 6, Čebašek 3, Dončić 23 (13 podaj, 9 skokov).

STATISTIKA TEKME
FOTOGALERIJA
PODSTRAN MOŠKE ČLANSKE REPREZENTANCE

#mojtim v Kaunasu še naprej navdušuje slovenske navijače ter širšo košarkarsko javnost. Izbranci selektorja Aleksandra Sekulića so tudi v polfinalu olimpijskega kvalifikacijskega turnirja proti Venezueli prikazali prepričljivo igro. Recept do uspeha je bil že dodobra preizkušen na tekmah skupinskega dela.

Slovenija bo imela v nedeljo, ko jo bo na tribunah dvorane Žalgiris spodbujalo približno 500 slovenskih navijačev, priložnost, da si prvič v zgodovini zagotovi mesto med dvanajstimi ekipami na olimpijskih igrah. Doslej so bili Slovenci v kvalifikacijah dvakrat neuspešni, leta 1992 v Bilbau oziroma Zaragozi ter 2004 v Atenah.

Slovenija je po dokaj izenačenem prvem polčasu prvo občutnejšo razliko naredila na začetku drugega, ko je z delnim izidom 7:0 prišla do 55:41. Od tu dalje vprašanja o zmagovalcu praktično ni bilo več. Najvišjo razliko je Slovenija dosegla prav ob koncu tekme.

V napadu sta izstopala Mike Tobey in Luka Dončić. Američan v slovenskem dresu je v 31 minutah na parketu dosegel 27 točk (met 11:17, trojke 3:5) in ujel dvanajst odbitih žog (indeks 35), prvi zvezdnik ekipe pa je za las zgrešil trojnega dvojčka (23 točk, 13 podaj, 9 skokov, indeks 33).

Aleksander Sekulić, selektor moške članske reprezentance:
”Najprej bi rad čestital Venezueli za odlično predstavo. Igrala je borbeno z veliko želje, tako da smo morali napeti vse mišice. V drugem polčasu je do izraza vendarle prišla naša daljša klop in kvaliteta posameznikov, tako da smo prišli do nove zmage. Mislim, da nam jutri motivacije ne bo manjkalo, saj bo v igri zgodovinski dosežek, zagotovo pa se bomo morali dobro pripraviti na tekmeca in pokazati naš pravi obraz.”

Mike Tobey, slovenski reprezentant:
“Dosegli smo novo pomembno zmago in izpolnili osnovni cilj, ki je bil uvrstitev v finale. Zavedamo se, da nas odločilna tekma čaka v nedeljo in prepričan sem, da bomo dali vse od sebe in skušali Slovenijo popeljati v Tokio. Venezuela se je predstavila v dobri luči. Igrala je zelo agresivno, tako da smo morali v drugem polčasu malce prilagoditi taktiko. Vseeno zmaga niti za trenutek ni bila pod vprašajem.”

Luka Dončić, slovenski reprezentant:
“Dobro smo se pripravili na tekmeca in to pokazali na parketu. V finalu nas čaka precej težje delo. Želimo zmagati in Sloveniji prvič v zgodovini zagotoviti mesto na olimpijskih igrah.”

Na poti do izpolnitve sanj vsakega športnika imajo slovenski košarkarji le še eno oviro. V nedeljo ob 18.30 uri po slovenskem času jim bo v finalnem obračunu, ki bo dal potnika na olimpijske igre, stal zmagovalec dvoboja med domačo Litvo in Poljsko. Če tekme ne boste v živo spremljali v Žalgirio Areni, si jo lahko v neposrednem prenosu ogledate na Kanalu A.