Za slovo od Kitajske ugnali še Dance

Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška članska B-reprezentanca je zmagala tudi na zadnji tekmi turnirja v Shenzhenu in je tako brez poraza osvojila končno prvo mesto! Izbranci Rada Trifunovića so za konec s 73:52 premagali Dansko A in turnejo po Kitajski zaključili s petimi zmagami in le enim porazom.

S tem se zaključuje letošnja akcija reprezentance B-članov, iz katere bo Jure Zdovc nekaj igralcev povabil tudi na priprave A-reprezentance na EuroBasket 2015. Odločitev o tem, kateri igralci se bodo priključili še zdaj znanim enajstim kandidatom, bo znana v tem tednu.

2806_b_Ekipa
Zmaga za slovo (foto: Kzs.si)

Turneja po Kitajski, 2. turnir, 28.6.
SLOVENIJA B – Danska A 73:52 (17:4, 16:17, 21:18, 19:13)
Slovenija B: Rupnik 4, Rojc 2, Pelko 9, Tomić, Nikolić 6 (6 skokov), Lapornik 9, Morina 7, Zagorac 10 (5 skokov), Mahkovic 12 (6 skokov), Bratož, Atanacković 2, Vončina 12 (5 skokov).

Rado Trifunović, selektor Slovenije B:
“Tretjo tekmo tega turnirja proti Danski A smo začeli z zelo dobro in čvrsto obrambo ter prišli do visoke razlike že na začetku. Danska reprezentanca je v drugi četrtini odigrala nekoliko bolj agresivno in se je z nekaj hitrimi protinapadi nekoliko prebližala. V drugem polčasu so naši fantje kontrolirali obe strani igrišča in tekmo brez večjih težav pripeljali do končne zmage in do prvega mesta na turnirju. Fantje si za današnjo tekmo in za celotno turnejo po Kitajski za prikazano igro in pristop zaslužijo iskrene čestitke. Tistim igralcem, ki se bodo uvrstili v A reprezentanco želim dobro in hrabro delo v reprezentanci, tistim, ki se ne uvrstijo pa dober počitek in dobro delo v svojih sredinah in seveda uspešno sezono. Vse čestitke in zahvala tudi mojima pomočnikoma, Luki Bassinu in Saši Dončiću ter celotnemu strokovnemu štabu, ki je deloval popolno.”