Z odličnim Goranom Dragićem ponovno na parketu Toronto do poraza proti Detroitu

Prvič po 25. oktobru je priložnost za igro v dresu Toronta ponovno dobil Goran Dragić. Zaradi poškodbe Fred VanVleeta je tekmo ponovno začel v prvi peterki, igral 28 minut in dosegel 16 točk. Toronto je vseeno doma doživel poraz proti skromnemu Detroitu. To je bil četrti poraz kanadskega moštva v zadnjih petih tekmah, doma pa so ob dveh zmagah zabeležili že 6 porazov.

V srečanju najbolj ‘kanadskih’ ekip v ligi NBA – obe ekipi imata 3 Kanadčane v svojih ekipah, največ med vsemi ekipami v ligi, je domače moštvo vodilo večji del tekme do zadnje četrtine. V sredini zadnjega obdobja tekme pa je Detroit povedel za 11 točk in prednosti do konca ni več zapravil.

Za Toronto je najboljšo predstavo po vrnitvi po poškodbi prikazal Pascal Siakam, dosegel je 25 točk in imel 12 skokov ter 7 asistenc, vendar je tekmo zaradi osebnih napak predčasno zaključil. Gary Trent Jr. je dodal 23 točk. Dragić je za svojih 16 točk zadel 2 trojki, imel je še 5 skokov, 3 asistence in 2 ukradeni žogi.

Za Detroit je Jerami Grant dosegel 24 točk, prvi izbor na naboru Cade Cunnigham je 7 izmed svojih 10 točk dosegel v zadnji četrtini.

Do pomembne zmage na gostovanju v Salt Lake Cityju je prišel Miami in prekinil niz treh porazov, ekipi Utah pa prizadejal še četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Za Miami, ki je še vedno brez poškodovanega Jimmy Butlerja, je Tyler Herro dosegel 27 točk, Duncan Robinson 22, Lowry pa še točko manj.

Za Utah, ki bi se v tekmo po visokem vodstvu Miamija v končnici po delnem rezultatu 18:0 kmalu vrnil, je Bojan Bogdanović dosegel 26 točk, Jordan Clarkson točko manj.

Je pa preobrat uspel ekipi Clevelanda, ki je doma proti Bostona zaostajala že za 19 točk, z delnim rezultatom 24:4 pa na koncu prišla do tesne zmage in ostaja eno najprijetnejših presenečenj letošnje sezone, saj je trenutno na kar četrtem mestu vzhodne konference.

Darius Garland je dosegel 22 točk, odlični novinec Evan Mobley pa 19, imel je tudi 9 skokov. Za Boston je na zadnjih tekmah v najboljši formi Dennis Schroder, dal je 28 točk, Jason Tatum 21.