Westbrook in Durant z 91 točkami vodila Oklahomo do zmage nad Orlandom

V severnoameriški Ligi NBA je v petek na parket stopil le en slovenski predstavnik. Goran Dragić je z Miami Heati v Ohiu na drugi tekmi sezone, doživel prvi poraz. Najbolj zanimiva tekma večera je bila zagotovo na Floridi, med Orlando Magici in Oklahoma City Thunderji, po dveh podaljških pa so slavili slednji, s 139:136.

Thunderji so se do zmage dokopali po zaslugi neverjetne predstave obeh zvezdnikov, Russella Westbrooka, ki je dosegel 48 točk, in Kevina Duranta, ki jih je prispeval 43. Westbrook je v statistiko vpisal še 11 skokov in osem podaj, Durant pa je zbral 12 skokov.

Oklahoma City je na tekmi zaostajala že z 18 točkami razlike, še štiri minute pred koncem rednega dela srečanja z 10 točkami razlike, toda na krilih odličnega dvojca Westbrook-Durant, so Thunderji zaostanek izničili.

Izjemno zanimiv je bil zaključek rednega dela tekme. Najprej je Victor Oladipo, ki je srečanje zaključil z dvojnim dvojčkom, povedel Magice v vodstvo s 117:114, nato pa je Westbrook praktično iz sredine igrišča, ob izteku igralnega časa zadel trojko za izenačenje.

Prav Westbrook je osem sekund pred koncem prvega podaljška zadel met za 126:123, tokrat pa mu je na drugi strani vrnil Oladipo, in ob zvoku sirene zadel trojko za nov podaljšek. V drugih dodatnih petih minutah je večino odgovornosti nase prevzel Durant, ki je v zaključku tekme še dvakrat blokiral met nasprotnikov, in poskrbel, da so se gostje iz Oklahoma Cityja veselili druge zmage sezone.

Miami Heati so na drugi tekmi sezone prvič izgubili. Vročico je so v Clevelandu s 102:92, odpravili aktualni podprvaki Lige NBA, Cleveland Cavaliersi. Vsi igralci začetne peterke Miamija so dosegli dvomestno število točk, Goran Dragić pa se je tokrat ustavil pri 11 točkah in šestih podajah. Najboljši strelec franšize iz Floride je bil Dwyane Wade s 25 točkami, Chris Bosh pa jih je dodal 16.

Na drugi strani sta dominirala LeBron James, ki je vknjižil 29 točk, in Kevin Love, ki je v statistiko s 24 točkami in 14 skoki vpisal dvojni dvojček. James, Wade in Bosh so prvič, odkar se je James preselil iz Miamija nazaj v Cleveland, skupaj stali na parketu.

Dvoboj je bil odločen v drugem polčasu. Že v uvodnih 24 minutah igre so se Cavsi oddaljili na 11 točk prednosti (36:25), toda Bosh in Wade sta poskrbela, da so gostje pred glavnim odmorom ostali blizu (42:47). Še štiri minute pred koncem tretjega dela igre je bilo po polaganju Dragića, 63:59 za Cleveland, nato pa so Konjeniki prestavili v višjo prestavo, in z delnim izidom 25:10, pobegnili na 88:69. Dvoboj je bil takrat dokončno odločen.

Zanimivo je bilo tudi v Detroitu, kjer so Pistonsi na dvoboju moštev Centralne divizije, premagali Chicago Bullse, z 98:94, in tako po treh tekmah ostajajo neporaženi. Detroit je prvič po sezoni 2008/09 sezono odprl z izkupičkom 3-0, Bullsi pa so izpustili priložnost, da prvič po sezoni 1996/97, sezono začnejo s tremi zaporednimi zmagami.

Na dvoboju Sacramento Kingsov in Los Angeles Lakersov, ki so ga s 132:114 dobili Kralji, je Kobe Bryant na večni lestvici igralcev z največ zadetimi meti iz igre, na tretjem mestu prehitel nekdanjega soigralca Shaquilla O’Neala.

Liga NBA, redni del, 30. 10.:

CLEVELAND – Miami 102:92 (29:23, 18:19, 29:25, 26:25)
(James 29 (5 skokov, Love 24 (14 skokov, 5 podaj); Wade 25, Bosh 16 (5 skokov))

Orlando – OKLAHOMA CITY 136:139* (35:31, 32:22, 26:22, 24:42, 9:9, 10:13)
(Harris 30 (9 skokov), Vučević 26 (7 skokov); Westbrook 48 (11 skokov, 8 podaj), Durant 43 (12 skokov))
*Po dveh podaljških.

Philadelphia – UTAH 71:99 (19:28, 14:22, 20:24, 18:25)
(Stauskas in Grant (5 skokov) po 12; Favors 20 (12 skokov), Hood 17)

Boston – TORONTO 103:113 (26:26, 28:28, 21:30, 28:29)
(Thomas 25 (7 skokov), Bradley 13 (5 skokov); DeRozan 23 (7 skokov, 6 podaj), Carroll (5 skokov) in Ross 21)

DETROIT – Chicago 98:94* (23:19, 12:20, 29:25, 19:19, 15:11)
(Morris 26 (7 skokov), Jackson 22 (7 podaj, 7 skokov); Butler 23 (11 skokov), Mirotić 22 (6 skokov))
*Po podaljšku.

ATLANTA – Charlotte 97:94 (29:22, 24:30, 23:17, 21:25)
(Bazemore 19 (9 skokov), Millsap (10 skokov) in Horford (6 skokov) po 18; Batum 14 (11 skokov), Williams (12 skokov) in Walker (6 skokov) po 13)

Milwaukee – WASHINGTON 113:118 (33:22, 32:39, 27:21, 21:36)
(Antetokounmpo 27 (9 skokov), Monroe 22 (5 skokov); Beal 26, Sessions 23)

SAN ANTONIO – Brooklyn 102:75 (25:21, 17:26, 34:17, 26:11)
(Leonard 16 (10 skokov), Duncan 15 (8 skokov); Lopez 17, Jack 12 (7 podaj, 6 skokov))

Denver – MINNESOTA 78:95 (16:26, 23:23, 24:30, 15:16)
(Mudiay 15, Barton 14; Towns 28 (14 skokov), Wiggins 18)

Houston – GOLDEN STATE 92:112 (29:30, 15:27, 21:24, 27:31)
(Harrell 17, Harden 16 (7 skokov, 5 podaj); Curry 25 (7 skokov, 6 podaj), Speights 14)

SACRAMENTO – LA Lakers 132:114 (40:24, 34:26, 28:33, 30:31)
(Cousins (11 skokov) in Rondo (8 podaj) po 21; Clarkson 22, Young 17)

PHOENIX – Portland 110:92 (27:23, 28:26, 28:20, 27:23)
(Bledsoe 22, Knight 18; Lillard 24 (6 podaj), Aminu (10 skokov) in McCollum po 16)

Slovenec v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 11 točk (2/6 za dve, 1/3 za tri, 4/4 PM), 3 skoki, 6 podaj, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.