Wade in Dragić na kolena spravila povratnika LeBrona (VIDEO)

Tudi drugo gostovanje LeBrona Jamesa v Miamiju, po tem ko je Florido zamenjal za Ohio, se je končalo klavrno. Dwyane Wade in Goran Dragić sta poskrbela, da je zmaga s 106:92 ostala doma, slovenski branilec pa je z 20 točkami, 5 skoki in 9 podajami za las zgrešil dvojni dvojček. Zmagal je tudi Memphis, za katerega je Beno Udrih ob uspehu nad Denverjem dosegel 9 točk.

Z zmago nad v zadnjem obdobju odličnim Clevelandom si je Miami znova izboril mesto med najboljšimi osmimi ekipami na vzhodu. “Razumemo, da gre za borbo za končnico. Fantje so kričali drug na drugega. Bilo je veliko strasti in potrebovali smo jo,” je po tekmi dejal trener Erik Spoelstra.

Cavsi so pred zadnjo četrtino zaostajali že za 20 točk, a je James v zadnjem delu igre dosegel 16 izmed svojih 26 točk ter tako nekoliko omilil poraz. Starejši Dragić je z 9 podajami drugi najboljši tovrstni dosežek, odkar se je pridružil Vročici.

Memphis je do zmage nad Denverjem prišel v zadnji četrtini, ki jo je s 27:18 dobil na krilih Zacha Randolpha. Beno Udrih je znova dobro izkoristil odsotnost Mikea Conleyja, začel v peterki in dosegel 9 točk ter 5 skokov.

Grizliji so zadržali drugo mesto zahoda, medtem ko je Miami izkoristil poraz Charlottea in se zavihtel na 8. mesto vzhodne konference. Lestvici si oglejte TU.

NBA, 17. marec

MIAMI HEAT – Cleveland Cavaliers 106:92
(Wade 32, G. Dragić 20, 5 skokov in 9 podaj v 40 minutah, Z. Dragić ni igral; James 26, Irving 21)

MEMPHIS GRIZZLIES – Denver Nuggets 92:89
(Randolph 21 in 16 skokov, Gasol in Allen po 14, Udrih 9, 5 skokov in 2 podaji v 24 minutah; Nelson 24)

Indiana Pacers – TORONTO RAPTORS 98:117
WASHINGTON WIZARDS – Toronto Raptors 105:97
BOSTON CELTICS – Philadelphia 76ers 108:89
Minnesota Timberwolves – BROOKLYN NETS 106:122
DALLAS MAVERICKS – Oklahoma City Thunder 119:115
UTAH JAZZ – Charlotte Hornets 94:66