Vsi favoriti niso blesteli, Košir 25, Torej 17 in Mlakar 16

Rubrika: Nižje slovenske lige

V ponedeljek 07.11.2022 se je začelo tekmovanje v SPALDING UKL 2022/23. Videli smo tekme v skupini A in B (vse v moški konkurenci). Favoriti so bili za začetek delno uspešni.

Skupina A (moški) – 07.11.2022:

FAKULTETA ZA KEMIJO IN KEMIJSKO TEHNOLOGIJO – Fakulteta za računalništvo in informatiko 61 : 44

FKKT: Košir 25, Gomboc 15, Haskić 8, Ferjančič 6, Petrovič 5, Križman 2
FRI: Rudman 13, Sok 8, Kupinić in Rastoder 6, Ravnik 5, Šabić 4, Samprimožnik 2.

Otvoritveno tekmo letošnje sezone v SPALDING UKL 2022/23 so z lepo košarko prikazali »kemiki« in »računalničarji«. Ob začetnem tipanju nasprotnika sta se ekipi v prvem delu rezultatsko držali skupaj. V nadaljevanju so »kemiki« le prikazali boljšo igro in iz četrtino v četrtino povečevali svojo prednost. Na koncu so se ustavili pri 17 točkah naskoka in slavili zanesljivo zmago. Kot izkušena ekipa so tudi letos napovedali napad sam vrh lige.

Pedagoška fakulteta – FAKULTETA ZA FARMACIJO 36 : 39
PeF:
Fortuna in Ristič Matej 13, Ferjančič 10
FFA: Horvat 17, Rotman 11, Tement 8, Garb 3.

Zelo zanimiva tekma na kateri sta se ekipi do samega zaključka borili za zmago. Ta je na samem koncu zasluženo pripadla »farmacevtom«. Tekmo je odločil Rotman, ki je v zadnji minuti zadel met za tri točke. Tekma se je zaključila z nizkim rezultatom, saj sta obe ekipi skupaj dosegli le 75 točk. »Pedagogi« so imeli le tri strelce na tekmi, medtem ko so imeli »farmacevti« enega strelca več.

Lestvica v skupini A (moški): Fakulteta za kemijo in kemijsko tehnologijo ter Fakulteta za farmacijo 2, Pedagoška fakulteta ter Fakulteta za računalništvo in informatiko 1, Fakulteta za elektrotehniko 0.

Skupina B (moški) – 07.11.2022:

Fakulteta za družbene vede – BIOTEHNIŠKA FAKULTETA 41 : 48
FDV: Mlakar 16, Galič 12, Zajko 6, Javornik 5, Bandelj 2
BF: Torej 17, Sintič 11, Lampret 9, Tomšič 5, Skala 4, Bajc 2.

V prvem polčasu so »biotehniki« kazali veliko več uigranosti in s tem je bil rezultat tudi v njihovo korist. Tekma je postala v drugem polčasu zelo zanimiva, ko so »družbeniki« ob močni podpori s klopi začeli kazati zelo dinamično igro, ki jim je prinesla tudi dober rezultat. V zadnjo četrtino so študentje z BF vstopili samo s tremi točkami prednosti, katero so pa v prvem napadu njihovi nasprotniki tudi izničili. »Biotehniki« so počasi le uspeli ponovno kontrolirati igro, s katero so prišli do zaslužene zmage.

FILOZOFSKA FAKULTETA – Naravoslovnotehniška fakulteta 38 : 33
FF
: Gombar 12 in Ferluga 12, Siega 5, Kravanja 4, Vidušin 3, Antloga 2
NTF: Vračević 15, Žgajnar 11, Rojc 4, Blatnik 3.

Tudi zadnja tekma današnjega sporeda je minila v podobnem tempu kot ostale tekme. Spoznavanje soigralcev in nasprotnikov je pripomoglo k dokaj nizkemu rezultatu. »Filozofi« so v letošnji sezoni dobili novega izkušenega trenerja Božiča, ki je s svojimi izkušnjami pripomogel k boljši igri svojih varovancev. Na samem koncu so imeli študentje s FF nekaj več sreče kot njihovi nasprotniki in tako vknjižili prvo letošnjo zmago.

Lestvica v skupini B (moški): Biotehniška fakulteta ter Filozofska fakulteta 2, Naravoslovno tehniška fakulteta ter Fakulteta za družbene vede 1, Ekonomska fakulteta 0.