Vse zmage ostale doma

Na preostalih tekmah tretjega kola so do novih dveh točk prišli košarkarji Hopsov, Helios Sunsov in Gorenjske gradbene družbe Šenčur. Hopsi so na krilih Mihe Vašla v drugem polčasu strli upor Podčetrtka. V Domžalah sta bila strelsko razpoložena oba hrvaška košarkarja, Konjević in Radovčić, ki sta Helios pripeljala do zmage nad Rogaško. V Šenčurju pa je blestel Dino Murić, ki je za zmago svoje ekipe nad Šentjurjem prispeval 27 točk in 11 skokov. V že odigrani tekmi kola je Krka doma premagala Zlatorog.

1.SKL (M), 3. krog:
HOPSI POLZELA : TERME OLIMIA PODČETRTEK 96:67 (24:19, 29:29, 18:11, 25:8)
Hopsi Polzela: Čebular 17, Atanacković 14, Dragan 8, Collins 16, Vašl 12, Vasilić 11, Morina 8, Fowler 10.
Terme Olimia Podčetrtek: Kosič 21, Strnad 6, Cerkovnik 9, Milašinović 2, Gabrovšek 10, Rizman 8, Sevšek 3, Gorenc 4, Strgar 4.

Prvi del igre je pripadel gostiteljem s Polzele, ki so drugo četrtino začeli s petimi točkami prednosti, bili ves čas v prednosti ter na glavni odmor odšli z enako prednostjo. Drugi polčas so Hopsi začeli s petimi točkami prednosti ter nato vse skupaj pred zadnjo četrtino nadgradili za vodstvo z 12 točkami. Po dobrih štirih minutah zadnje četrtine je bilo že + 27 za domače (88:61), ki so tekmo brez težav pripeljali do zmage. Sandi Čebular je bil s 17 točkami prvi strelec zmagovalcev, na drugi strani je štiri več vpisal Žan Kosič.

Hopsi bodo v naslednjem kolu v sredo, 23. oktobra, na Bonifiki gostovali pri Koper Primorski, Terme Olimia Podčetrtek pa bo naslednjo soboto gostoval v Domžalah.

Izjavi trenerjev po tekmi:
Boštjan Kuhar, trener Hopsov:
“Po slabem prvem polčasu smo v nadaljevanju vendarle zaigrali bolje in z visokim tempom strli dober odpor gostov.”

Davor Brečko, trener Terme Olimia Podčetrtek:
“Čestitke Hopsom za zasluženo zmago. Lahko smo zadovoljni s prvim polčasom, v katerem smo kljub težavam ki jih imamo s poškodbami, vseskozi bili v igri. Na začetku drugega polčasa smo naredili tri neumnosti in domačini so nam ušli. Brez razloga smo nato povsem popustili in dovolili Hopsom, da pridejo do visoke zmage. Končni rezultat po mojem mnenju ne odraža pravega stanja na parketu.”

HELIOS SUNS : ROGAŠKA 72:67 (16:22, 20:8, 20:15, 16:22)
Helios Suns: Mahkovic 7, Šantelj 8, Konjević 18, Radovčič 18, Florveus 7, Bratec 5, Oman 9.
Rogaška: Fon 16, Vujasinović 6, Lelić 11, Washington 4, Miličević 11, Ferme 13, Dornik 6.

Miha Fon je s trojko, prvo od svojih petih na tekmi, gostom v predzadnji minuti uvodnega dela zagotovil devet točk prednosti. To je uspelo domačim znižati na šest pred začetkom druge četrtine, ko je prav v zadnji sekundi trojko zadel Urban Oman. Slednji je s prostih metov nato poskrbel še za izenačenje na 24:24, v izenačeni igri pa je domačim vendarle uspelo, da so na odmor odšli s šestimi točkami prednosti.

Oman je z novo trojko sredi predzadnje četrtine prednost povišal na devet točk, ob koncu tega dela igre pa je narasla na dvomestno število. Po trojki Krešimirja Radovčića je bilo po treh minutah in pol četrtega dela igre devet točk prednosti za domače (60:51), gostom je uspelo v zaključku sicer nekajkrat znižati zaostanek na pet, šest točk.

Prav na pet točk zaostanka je za končni izid s prostih metov za goste zadel Tadej Ferme, ki je bil s 16 točkami prvi strelec svoje ekipe, Davor Konjević in Radovčić sta jih na drugi strani dosegla po dve več.

Rogaška bo naslednjo soboto igrala doma z Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur, Helios Sunsi pa bodo prav tako na ta dan gostili Terme Olimia Podčetrtek.

Dejan Jakara, trener Helios Sunsov:
“Čestitke fantom za zmago, mislim, da smo se držali naših dogovorov in omejili igro Rogaške. Kljub temu, da nam manjkajo igralci smo uspeli iz te tekme izvleči zmago, v takšnem ritmu moramo nadaljevati tudi v regionalni ligi. Zame je bila to ena izmed najlažjih tekem v letu saj sem izredno vesel, da sem dobil hčerko.”

Damjan Novaković, trener Rogaške:
“Podobno kot pred nekaj dnevi v Skopju: Po dobri prvi četrtini je sledila katastrofalna druga. Vseskozi smo lovili zaostanek, se na koncu sicer približali, vendar zaradi nekaj neumnih odločitev v napadu izgubili možnosti za zmago. Čestitke Heliosu za zasluženo zmago.”

GORENJSKA GRADBENA DRUŽBA ŠENČUR : ŠENTJUR 89:82 (19:24, 26:18, 19:20, 25:20)
GGS Šenčur: Rojc 6, Rizvić 14, Zadnik 4, Jurček 8, Brkić 10, Murić 27, Martinčič 9, Bubnić 11.
Šentjur: Čebašek 5, Rebec 12, Držić 4, Ledl 2, Radulović 24, Pešič 16, Vlahović 13, Špan 2, Ahmedović 4.

Šenčur je sredi prvega dela povedel s 15:11, pa v nadaljevanju zadel le štiri točke in tekmeci so z delnim izidom 15:4 pred začetkom drugega dela tekme ušli na pet točk prednosti. Uroš Zadnik je s trojko že po slabih dveh minutah nadaljevanja izenačil (26:26), po izidu 34:34 pa je pobudo počasi prevzela domača vrsta in na odmor odšla s tremi točkami prednosti, a je že vodila s sedmimi koši razlike (41:34).

V predzadnji minuti tretjega dela so gostje izenačili (60:60), a so domači zadnji del začeli z dvema točkama prednosti. Prednost je nato do sredine zadnjega dela narasla na šest in nato na dvomestno številko, a so gostje dobri dve minuti pred koncem znižali razliko na štiri točke zaostanka (75:79). Slabo minuto pozneje pa je bilo spet deset točk razlike (85:75) in tekma je bila odločena.

Pri domačih je bil najboljši strelec Dino Murić s 27 točkami, temu pa je dodal še enajst skokov. Pri gostih pa je 24 točk in devet skokov zbral Bojan Radulović.

Gorenjci bodo v naslednjem kolu gostovali v Rogaški, Šentjur pa bo v dvorani Tri lilije v Laškem gostoval pri Zlatorogu.

Konstantin Subotič, trener Gorenjske gradbene družbe Šenčur:
“Zelo smo bili osredotočeni v napadu, precej bolj kot na prvih dveh tekmah 1. SKL. Pomembne delež so dali igralci s klopi. Mislim, da je bila zanimiva tekma za vse, ki so prišli v dvorano in za tiste, ki so tekmo spremljali v živo v prenosu (YouTube/KK Šenčur). Šentjur je kakovostna ekipa, ki je danes kaznovala vsako našo napako. Odlično je danes pri Šentjurju igral Jan Rebec. Pri nam je delovala celotna ekipa, pri čemer je bil Dino Murić tisti, ki je v prvem polčasu dvignil Šenčur. Želim si, da bi usposobili čim več igralcev, ki bodo konkretno odgovorili našim zahtevam na naslednjih tekmah. Mislimo nase, da bi bili lahko konkurenčni vsem v prvi ligi.”

Saša Dončić, trener KK Šentjur:
“Čestitam Šenčurju za zmago, čeprav bi lahko bilo tudi drugače. Če zadeneš le dva prosta meta, težko zmagaš v gosteh. Bili smo precej obremenjeni z osebnimi napaki, zato je posledično padla agresivnost v obrambi. Vem, da so fantje dali svoj maksimum.”