Vroči Utah, tekmo v Oaklandu vodili kar igralci

Ena najbolj vročih ekip v tem trenutku v ligi NBA je Utah, ki je doma proti San Antoniu dosegla že deseto zaporedno zmago. Po vodstvu domačih za 12 točk ob koncu polčasa ni kazalo na napeto končnico, v drugem polčasu pa so pobudo prevzeli gosti, ki so vmes že povedli pa 13 točk. Na koncu je vseeno odločala zadnja minuta, ko je po vodstvu San Antonia Donovan Mitchell zadel za 100:99. Mitchell je bil tudi najboljši strelec domačih, dosegel je 25 točk, Joe Ingles jih je dodal 20. Kyle Anderson je za goste dosegel 16 točk.

V Chicagu je tekmo proti Orlandu z ukradeno žogo in zabijanjem ob izenačenem rezultatu odločil Zach LaVine.

Tekma v Oaklandu pa ni toliko odmevala zaradi dogajanja na igrišču, tam so prvaki suvereno slavili proti Phoenixu, ki je doživel še četrti poraz za več kot 40 točk v tej sezoni, temveč zaradi enega izmed odmorov, ko je trener domačih Steve Kerr prepustil trenersko tablo Andreju Igoudali, ki je narisal akcijo za svojo ekipo, med tekmo pa je večino napotkov igralcem poleg Igoudale dal še Draymond Green. Kerr se je po seriji slabših rezultatov (ekipa je sicer dobila zadnje tri tekme, pred tem pa izgubila tri od štirih) na tak način odločil malce spremeniti dinamiko med samo tekmo, saj je dejal, da so njegovi igralci verjetno že utrujeni njegovega glasu in glasov njegovih pomočnikov. Trener gostujočih Jay Triano in Devin Booker sta z razumevanjem sprejela to odločitev, medtem ko je bil kritičen Jared Dudley, ki je dejal: ‘To je nespoštljivo do nasprotnika, toda mogoče si v tem trenutku niti ne zaslužimo spoštovanja.’