Vrnitev Dragića, dobre predstave Slovencev in zmagi Miamija ter New Yorka

Ob vrnitvi Gorana Dragića, ki je bil zaradi poškodbe mečne mišice iz parketov odsoten več kot dva tedna, so Miami Heat v Milwaukeeju premagali Buckse, s 107:103. Dvoboj je v končnici odločil Dwyane Wade, ki je dosegel zadnjih šest točk Vročice na tekmi.

Dragić je tekmo zaključil z 12 točkami in osmimi podajami. Šest točk je Goran prispeval že v prvi četrtini, v kateri so igralci Miamija dosegli 33 točk, največ na gostovanju v tej sezoni. Izkazal se je tudi Beno Udrih, v 16 minutah igre je proti svojim nekdanjim delodajalcem dosegel pet točk in zbral dve podaji. Črna pika igre obeh slovenskih predstavnikov, so izgubljene žoge – skupaj sta jih izgubila kar sedem, od 17 izgubljenih žog moštva iz Floride.

Wade je tekmo zaključil s 24 točkami in bil tako najuspešnejši strelec Miamija, pri katerem so vsi igralci začetne peterke dosegli dvomestno število točk. Pri Milwaukeeju je blestel grški reprezentant Giannis Antetokounmpo z 28 točkami in šestimi podajami.

Vročica je že v prvem polčasu vodila z 12 točkami razlike, kljub temu pa se je tekma odločila v zadnji minuti. Najprej je Antetokounmpo žogo zabil skozi obroč in rezultat 59 sekund pred koncem poravnal na 101. Takrat je odgovornost nase prevzel Wade, in 44,5 sekund pred koncem zadel met za 103:101, po izgubljeni žogi Antetokounmpa pa zadel še enega od dveh prostih metov. V naslednjem napadu Bucksov je Khris Middleton poskušal s trojko, žogo pa je v skoku pobral Wade, in znova zadel en prosti met. Antetokounmpo je z zabijanjem Milwaukee še približal na 105:103, toda hladnokrvni Wade je tekmo dokončno odločil 3,9 sekund pred koncem, z obema zadetimi prostima metoma.

Visoko zmago so ob vrnitvi Carmela Anthonyja in Kristapsa Porzingisa, zabeležili New York Knicksi, ki so s 102:84 odpravili Phoenix Sunse. Moštvo iz Velikega jabolka je prekinilo niz štirih zaporednih porazov.

Kratkohlačniki so si že v prvi četrtini priigrali 18 točk naskoka, na glavni odmor pa, po trojki Saše Vujačića, ki je prehitel sireno, ki je oznanila konec druge četrtine, odšli s prednostjo 58:40. V tretji četrtini se je vodstvo ekipe iz Madison Square Gardena povzpelo že na visokih 26 točk, v zadnjem delu igre pa je Derek Fisher igralcem začetne peterke namenil zasluženi počitek.

Vujačić je na parketu znova preživel obilico časa, to pa s pridom izkoristil. Odigral je 22 minut, zadel tri od devetih metov iz igre, in tekmo zaključil s sedmimi točkami, dvema skokoma, eno podajo in dvema pridobljenima žogama. Najboljši strelec New Yorka je bil Anthony z 19 točkami, dodal pa je še deset skokov in osem podaj. Za Phoenix je 21 točk dosegel Devin Booker.

V Oklahomo so na gostovanje k Oklahoma City Thunder prišli Houston Rocketsi, to pa je pomenilo, da bodo navijači v Chesapeake Energy Areni na parketu skupaj znova videli trojico, ki je leta 2012 popeljala Oklahomo vse do velikega finala. Govorimo seveda o Kevinu Durantu, Russellu Westbrooku in Jamesu Hardenu, ki niso razočarali.

Prednjačil je predvsem Westbrook, ki je s 26 točkami, 14 podajami in desetimi skoki znova prikazal vsestransko igro, vknjižil pa še šest trojni dvojček sezone, in 25. v karieri. Durant in Harden sta oba dosegla po 33 točk, ob tem pa je nekdanji najkoristnejši igralec lige dodal še 12 skokov, Harden pa je v statistiko vpisal sedem skokov in sedem podaj. Zmage, desete na zadnjih enajstih tekmah, so se veselili igralci Thunderja (116:108).

Staples Center je bil znova prizorišče ‘Bitke za Los Angeles’, med Clippersi in Lakersi. Zmago s 105:93 so vknjižili Clippersi, ki so Jezernikom prizadejali deveti zaporedni poraz. Chris Paul je dosegel 27 točk, Austin Rivers jih je dodal 17, Clippersi pa so na 17 tekmah brez prvega zvezdnika moštva, Blakea Griffina, zmago slavili kar 14-krat. Za Lakerse, pri katerih Kobe Bryant ni zaigral, je Julius Randle dosegel 23 točk in zbral 14 skokov.

Liga NBA, redni del sezone, 29. 1.:

BOSTON – Orlando 113:94 (26:22, 32:28, 28:27, 27:17)
(Smart in Olynyk po 16, Crowder in Turner (8 podaj) po 15; Vučević 14 (8 skokov), Napier 13)

Detroit – CLEVELAND 106:114 (27:33, 31:33, 20:20, 28:18)
(Drummond 20 (8 skokov), Caldwell-Pope 19 (7 skokov); Love 29 (6 skokov), Irving 28)

NEW YORK – Phoenix 102:84 (26:16, 32:24, 27:21, 17:23)
(Anthony 19 (10 skokov, 8 podaj), Afflalo 17; Booker 21, McRae in Warren po 12)

OKLAHOMA CITY – Houston 116:108 (22:29, 33:29, 34:25, 27:25)
(Durant 33 (12 skokov), Westbrook 26 (14 podaj, 10 skokov); Harden 33 (7 skokov, 7 podaj), Brewer 17)

Milwaukee – MIAMI 103:107 (28:33, 20:22, 35:26, 20:26)
(Antetokounmpo 28 (6 podaj), Monroe 24 (5 skokov); Wade 24 (7 podaj), Bosh 20 (6 skokov, 5 podaj))

DALLAS – Brooklyn 91:79 (25:18, 26:21, 20:16, 20:24)
(Parsons 19 (10 skokov), Pachulia 16 (12 skokov); Lopez 28 (12 skokov), Johnson in Sloan po 13)

UTAH – Minnesota 103:90 (27:29, 29:26, 26:14, 21:21)
(Hood 22, Favors 20 (9 skokov); Towns 32 (12 skokov), Dieng 20 (15 skokov))

PORTLAND – Charlotte 109:91 (21:25, 29:20, 33:24, 26:22)
(Lillard 22 (6 podaj, 5 skokov), Crabbe 20; Williams 20 (9 skokov), Roberts 17)

LA CLIPPERS – LA Lakers 105:93 (28:29, 26:20, 24:22, 27:22)
(Paul 27 (7 podaj), Rivers 17; Randle 23 (14 skokov), Clarkson 17 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 32 minut, 12 točk (4/6 za dve, 1/2 za tri, 1/2 PM), 1 skok, 8 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Miami Heat) – 16 minut, 5 točk (1/2 za dve, 1/2 za tri), 1 skok, 2 podaji, 2 pridobljeni in 3 izgubljene žoge.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 22 minut, 7 točk (2/6 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 1 podaja, 2 pridobljeni in 1 izgubljena žoga.