Visoka zmaga Dragićevih, CSKA strl močan odpor Šiškovega Bayerna

Rubrika: Evroliga

Dvojni teden Evrolige se je z današnjim 10. krogom prevesil v drugo polovico. Danes sta bila od Slovencev na delu Zoran Dragić in Žan Mark Šiško. Zoki je v domači Fernando Buesa Areni s svojo Baskonio visoko premagal grški Panathinaikos z rezultatom 93:72. Dragić je v 16 minutah v statistiko vpisal 6 točk, 4 asistence in 4 skoke. Baskonio tudi v prihodnjem tednu čaka dvojni spored, saj mora odigrati zaostalo tekmo 3. kroga, ker je ruski Zenit takrat imel težave z virusom Covid-19, v tekočem krogu pa jo čaka še en grški velikan Olympiacos.

Bayern je v svojem Audi Domu gostil 8-kratnega prvaka Evrolige, moskovski CSKA. Ruska ekipa je šele v zadnji četrtini strla odpor Nemcev, ki so še enkrat več pokazali svoj velik potencial. Tekma se je končala z rezultatom 81:89. Šiško je vnovič pokazal izjemen občutek za asistenco in nekajkrat fantastično zaposlil soigralce. V 21 minutah igre je v statistiko vpisal 5 točk, 4 asistence in skok. Bayern tako skupaj s CSKA-jem zaseda 2. mesto na tabeli Evrolige.