Vidmar z Venezio izsilil odločilno 5. polfinalno tekmo

Rubrika: Naši na tujem

V italijanskem državnem prvenstvu so največje presenečenje z zmago nad AX Armani Exchange Olimpio pripravili košarkarji Sassarija, ki pa bodo na nasprotnika v velikem finalu morali še malo počakati. Gašper Vidmar je namreč z Venezio izsilil odločilno 5. polfinalno tekmo.

Venezia je na 4. polfinalni tekmi pričela zelo odločno in se že po uvodnih 10 minutah znašla v visoki prednosti 20 točk (30:10). Gostje iz Cremone se niso predali in v začetku tretje četrtine zaostanek znižali na 9 točk (51:42).

Ko domačim v napadu nikakor ni steklo, je ključno vlogo odigral Gašper Vidmar, ki je dosegel 5 točk od skupno 11 Venezie v tretji četrtini, v tem delu tekme pa zbral tudi 7 skokov.

Odločilna peta tekma bo na sporedu v petek, 7. junija, ob 20.45 uri.

DP Italije, polfinale
(4)Umana Reyer Venezia – (3)Vanoli Cremona 78:75 (30:10, 19:21, 11:19, 18:25) [2:2*]
(Watt 19, Tonut 17 in 6 skokov; Mathiang 22 in 7 skokov, Saunders 10)

Že končano
Sassari – AX Armani Exchange Olimpija [3:0*]

Slovenci v polfinalu
Gašper Vidmar (Umana Reyer Venezia) – 16 minut, 7 točk, (3/5 za dve, 1/4 prosti meti), 10 skokov, 1 blokada; indeks 12.