Rubrika: Evropske lige

Crvena zvezda slavil nov naslov državnega prvaka, s 76:75 so varovanci trenerja Milana Tomića ugnali Partizana in slavili s 3:1 v zmagah. Mož odločitve je bil Američan Bill Baron, ki j v zadnji sekundi tekme položil žogo v obroč za 75:76. Sodniške piščalke so ostale neme, čeprav je Zvezdin branilec naredil tri korake. Partizan je že vložil pritožbo in želi razveljavitev tekme!

DP Srbije, finale, 4. tekma, 17.6.
Partizan – CRVENA ZVEZDA 75:76  (1:3 v zmagah)
(Gagić in Renfroe po 11, Nikolič 6; Baron 21, Davidovac 13)

Sodila je trojka Ilija Belošević, Uroš Obrknežević, Uroš Nikolić.

To je še en finale v regiji, ki dobiva tretji polčas. Tako je bilo v finalu Lige ABA in tudi v finalu DP Črne gore, ko se je na odločitev sodnika pritožil Mornar, ki je izgubil odločilno 5. tekmo proti Budućnosti.

Pa gremo nazaj v Beograd. Tekma je bila tudi prekinjena, saj je v dvorano udarila strela. Pol ure ni bilo elektrike, pa tudi nekaj kapelj dežja je našlo pot na parket.

Slovenski reprezentant Aleksej Nikolič je igral premalo, kljub temu je svoje minute spet dobro izkoristil (14 minut, 8 točk (2/2 za 3, 1/1 za 2), 3 skoki, 2 podaji).