Košarkarji Krke so v 13. krogu ABA lige v Baru izgubili z Mornarjem, 77:86 je bilo na koncu izredno razburljive tekme. Pred 2000 gledalci je bil prvo ime domačinov Nemanja Vranješ (23 točk), pri Krki je kapetan Jure Balažić dosegel 15 točk. Marka Jošila ni bilo v ekipi, Paolo Marinelli po bolezni še ni pravi, zato je še drugo tekmo zapored (proti Budućnosti sploh ni igral) zaključil brez točke. Novomeško zasedbo je v Baru vzpodbujal tudi predsednik kluba Andraž Šuštarič, ki je pred dobrim letom na predsedniškem mestu zamenjal Braneta Kastelica.

Krkaši so po slabši drugi četrtini ob polčasu zaostajali za 11 točk, 46:35 je bilo. Vse so nadoknadili v tretji četrtini (dobili so jo z 28:12) in dobrih pet minut pred koncem so vodili za 10 točk (60:70 in 63:73). Domači so ob zaključku začeli zadevati iz razdalje in naredili še en preobrat na tekmi ter zasluženo zmagali. V zadnjih petih minutah so domačini naredili serijo 23:4. Zadeli so vse, Krka pa na to agresijo ni imela odgovora. Škoda je tudi to, da je Mornar zmagal z višjo razliko, kot ga je Krka ugnala v Novem mestu – v 2. krogu Lige ABA je bilo 80:76, zdaj v Baru pa 86:77

Liga ABA, 13. krog, 29.12.

MORNAR – Krka 86:77 (21:20, 25:15, 12:28, 28:14)
Krka: Jančar Jar 2, Škedelj 9 (8 skokov, 4 podaje, 3 ukr.), Osolnik 2, Bratož 11 (5 podaj, 6 ukr.), Cinac 6, Đapa 12, Balažić 15, Lalić 9 (4 skoki), Lapornik 11 (5 skokov, 6 podaj).

Krkaši so s štirimi zmagami in devetimi porazi skupaj z Olimpijo in Zadrom na dnu lestvice, v prihodnjem krogu pa bodo v petek, 4. 12., ob 18.00 gostili še neporaženo Crveno zvezdo. Že v sredo. 2. 1., pa jih v Šenčurju čaka zaostala tekma Lige Nova KBM z istoimenskim moštvom.

Simon Petrov, trener Krke: »Čestitam Mornarju za zmago. Atmosfera je bila fantastična. Mislim da smo odigrali dobro tekmo in dokazali, da se lahko kosamo tudi s tako dobrim moštvom, kot je Mornar. V tretji četrtni smo krenili bolj odločno in agresivno in to nam je prineslo vodstvo. Vodili smo do pred samim koncem, nato pa so končali tekmo s tistim, v čemer so najboljši, z meti za tri točke. V nekaj zaporednih napadov so zadel trojke, mi pa smo očitno tudi fizično padli. Nismo mogli več držati tempa, oni pa so to sijajno izkoristili.«

Mihailo Pavičević, trener Mornarja: »Čestitam Krki za sijajno predstavo. V zadnjem času igrajo zelo dobro, zmaga proti Budučnost pa jih je še bolj dvignila. Dobili so na samozavesti in zavedali smo se, da bo tekma težka. V prvem polčasu smo igrali dobro v obrambi in si priborili 11 točk razlike. Pričakoval sem, da bo Krka v drugem polčasu šla na vse ali nič in na to opozoril svoje košarkarje. A s serijo napak v napadu smo dovolili Krki, da se vrne v igro, nato pa se je pojavil strah v naši igri. Na koncu sem le uspel najti pravo petorko in z nekaj sreče in veliko podporo publike smo prišli do velike zmage proti neposrednemu tekmecu za obstanek v ligi.«