🎥Unicaja od -21 po izjemnem zabijanju Lessorta do zmage v Berlinu

Rubrika: Eurocup

Na prvih četrtfinalnih tekmah EuroCupa je do t.i. “brejka” uspelo priti le Unicaji, ki je v Berlinu že zaostajala za 21 točk, po izjemnem zabijanju Mathiasa Lessorta pa prišla do pomembne zmage. Parkerjev ASVEL je s težavo odpravil MoraBanc Andorro, do zmage pa še UNICS in Valencia.

ALBA ima do sedaj dokaj uspešno sezono, a poraz na prvi četrtfinalni tekmi v EuroCupu jim ne gre na roke. V februarju so Berlinčani v finalu nemškega pokala tesno klonili proti Bambergu, zdaj pa izgubljajo tudi boj v evropskem tekmovanju.

Sprva je kazalo, da imajo varovanci Aita Garcie vse v svojih rokah, saj so v zaključku prvega polčasa že dvakrat povedli za 21 točk (56:35 in 58:37). Moštvo iz Malage je v tretji četrtini odgovorilo z delnim izidom 24:5 in rezultat je bil poravnan na 63:63. Sledila je napeta končnica. 4 sekunde pred koncem je z metom za tri točke ob zaostanku (90:89) poizkušal Brian Roberts, bil nenatančen, nato pa je pod košem z izjemnim zabijanjem njegov met popravil Mathias Lessort, sicer tudi prvi strelec tekme. Na drugi strani je bil pri metu za zmago nenatnčen Rokas Giedraitis.

EuroCup, četrtfinale, 1. tekma, 5.3.
(D) UNICS – Lokomotiv 86:66 (18:14, 23:24, 25:12, 20:16)
(McCollum 32, Henry 18, 9 podaj in 6 skokov; Kulagin 17, Johnson 16)

(A) ALBA – Unicaja 90:91 (29:17, 29:22, 12:27, 20:25)
(Siva 14 in 7 podaj, Hermannsson (10 podaj), Giffey in Giedraitis po 13; Lessort 18 in 7 skokov, Waczynski 17)

(B) LDLC ASVEL – MoraBanc Andorra 79:75 (17:20, 17:22, 30:18, 15:15)
(Kahudi 21, Slaughter 15; Diagne 16 in 8 skokov, Vitali 12)

(C) Valencia – Rytas 75:64 (12:20, 14:10, 22:13, 27:21)
(Thomas 15, Doornekamp, Abalde in San Emeterio po 10; Sirvydis in Seeley po 11)

Ekipe v četrtfinalu igrajo na dve zmagi. Druge četrtfinalne tekme bodo na sporedu v petek, 8. marca, morebitne tretje pa v sredo, 13. marca. Sledi polfinale, v katerem bodo najboljši 4 prav tako igrali na dve dobljeni zmagi.