Kakšen uvod v 17. krog Lige ABA! Cedeviti Eda Murića je po sedmih medsebojnih porazih uspelo premagati Crveno zvezdo, ki je prišla v Zagreb neporažena, zapustila ga je sklonjenih glav. Domačin je bil razigran, posel pa je opravil v 2. četrtini, ki jo je dobil z 28:13. Pet igralcev ekipe Slavena Rimca je tekmo končalo z dvomestnim številom točk: Jacob Pullen (15), Justin Cobbs (14), Filip Krušlin (13), Andrija Stipanović in Elgin Cook po 12. Cedevita se je utrdila na 2. mestu lige, kjer je na 3. mesto skočil Partizan. Tudi zahvaljujoč Alekseju Nikoliću, ki je Megi Bemax natrosil 20 točk, proste mete je zadeval izjemno – devet metov, devet zadetkov.

Aleksej Nikolić:

Matic Rebec:

FMP Matica Rebca pa je v zadnji četrtini s 26:11 režiral preobrat proti Igokei, ki je na koncu sklonjene glave zapustila Beograd, 87:78 je bilo.