Rubrika: Reprezentanca

Slovenska moška članska košarkarska reprezentanca je v koprski Bonifiki zabeležila še drugo zmago v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo leta 2023. Z rezultatom 94:89 je ugnala švedsko izbrano vrsto in uvodni kvalifikacijskih cikel zaključuje s stoodstotnim izkupičkom. #mojtim je s tem tudi vodilna reprezentanca skupine C.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2023
SKUPINA C, 2. KOLO

Nedelja, 28. november 2021
Koper – Arena Bonifika
SLOVENIJA : ŠVEDSKA 94:89 (67:63, 42:44, 17:24)

Strelci za Slovenijo: Rebec, Rupnik 1, Nikolić 14 (5 podaj), Prepelič 30 (8 podaj), Murić 12 (5 skokov), Blažič 23 (9 skokov, 5 podaj), M. Lapornik, L. Lapornik 4, Dimec 3 (5 skokov), Macura 4, Čebašek 3.

Selektor Aleksander Sekulić za razliko od tekme v Zagrebu v postavo za dvoboj s Švedi izmed štirinajsterice košarkarjev tokat ni uvrstil Alena Hodžića in Jana Kosija. Tudi tekmo pa je začel z nekoliko spremenjeno postavo. Na parket so pritekli Aleksej Nikolić, Jaka Blažič, Luka Lapornik, Edo Murić in Žiga Dimec.

Švedska je bila v vodstvu skoraj toliko časa kot Slovenija in selektorju Aleksandru Sekuliću povzročila kar nekaj sivih las. V prvem polčasu s trojkami, v nadaljevanju pa z nepopustljivo igro, ki so jo evropski prvaki strli šele v sklepnih minutah.

Podobno kot pred štirimi dnevi v Zagrebu, je Sloveniji v prvem polčasu šepal met, Švedska pa je na koncu dobila tudi skok (32:31). Odločilne so bile znova predstave posameznikov, v prvi vrsti Klemna Prepeliča, ki je dosegel 30 točk (trojke 4:8, 8 podaj), od tega dvajset v drugem polčasu, ter Jake Blažiča, ki je tekmo končal pri 23 točkah (met iz igre 7:14), 9 skokih ter 5 podajah. Aleksej Nikolić je prispeval 14 točk (trojke 4:7), Edo Murić pa 12 (met iz igre 5:7).

Slovenija je prvič na tekmi povedla šele v 15. minuti, najvišjo razliko na tekmi pa si je priigrala na začetku drugega dela po delnem izidu 10:0 – 52:44.

A Švedska se ni predala kar tako. Pri svoji borbeni igri je vztrajala vse do konca; v 36. minuti je zaostajala vsega za točko (81:80), nato pa je Slovenija vendarle uveljavila svojo kakovost in izkušnje ter s prvo postavo Nikolić, Prepelič, Blažič, Murić, Dimec tekmo odločila sebi v prid pred končnico (88:82).