Rubrika: Naši na tujem

Pesto je bilo v tem vikendu tudi v Španiji, kjer sta se med drugim med seboj pomerila Luka Rupnik in Matic Rebec. Prvi je odigral ključno vlogo pri končni zmagi Fuenlabrade z 70:69, Gipuzkoa pa se je znašla v velikih težavah.

Slovenski košarkar Luka Rupnik je znova postal velik junak Fuenlabrade. Proti neposrednemu tekmecu v boju za obstanek, moštvu Gipuzkoe, je izjemno predstavo kronal z izjemno pomembno trojko za znižanje zaostanka na točko (63:64), v zadnjem napadu pa gostom ukradel žogo in poskrbel za veselje 5 tisoč glave množice.

Matic Rebec je za goste zbral 6 točk. Gipuzkoi sedaj v boju za obstanek res ne kaže najbolje. Trenutno se z 10 doseženimi zmagami nahaja na predzadnjem (17.) mestu, ki vodi v drugo ligo, za nameček pa jo v zadnjih dveh krogih čaka najtežji možen razpored. Sprva Rebec s soigralci odhaja v Barcelono, za konec pa gosti še madridski Real.

Slovenci v Španiji
Luka Rupnik (Fuenlabrada) – 19 minut, 14 točk (0/2 za dve, 4/6 za tri, 2/2 prosti meti), 4 skoki, 2 podaji; indeks 16.

Matic Rebec (Gipuzkoa) – 32 minut, 6 točk (1/7 za dve, 1/7 za tri, 1/1 prosti meti), 2 skoka, 5 podaj; indeks -2.

Vlatko Čančar (San Pablo Burgos) – 23 minut, brez točke (0/2 za dve, 0/4 za tri), 3 skoki, 3 podaje; indeks -4.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 22 minut, 12 točk (5/8 za dve, 0/5 za tri, 2/3 prosti meti), 7 skokov, 1 podaja; indeks 14.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 14 minut, brez točke (0/3 za dve), 3 skoki, 1 podaja; indeks 1.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 15 minut, 6 točk (0/2 za dve, 2/4 za tri), 3 podaje; indeks 0.