Izvrsten sobotni večer v Bonifiki! Šesta zmaga v ABA ligi, padel je FMP z rezultatom 86:81. Ponovno je novi dve točki prinesla moštvena igra, kar 21 asistenc in s petimi igralci z vsaj 10-imi točkami na kontu.

Po dokaj izenačeni igri na začetku tekme so Tigri do konca uvodne četrtine uspeli ustvariti bolj otipljivo prednost z rezultatom 24:19. V naslednjih 10 minutah je igra tekla v podobnem tempu, z 10 točkami se je izkazal Žiga Dimec, ekipa pa je na odmor odšla z naskokom 10 točk (47:37).

Liga ABA, 8. krog, 23.11.
KOPER PRIMORSKA – FMP 86:81 (24:19, 23:18, 16:20, 23:24)
Koper Primorska: Holt 11, Harris 20, Lazić 7, Marinković 4, Hodžić 10, Jagodić Kuridža 18, Dimec 10, Šiško 6.

Nadaljevanje tekme je šlo po naših željah, tigri so hitro povišali na 16 razlike. Razigranih je bilo več igralcev, dobro delo so opravili zlasti v obrambi. Potem pa do izteka 30. minute nekaj dobrih akcij gostov, ki so povezali svoje vrste in dobili tretjo četrtino s 16:20. Pred nami je bilo razburljivih zadnjih 10 minut tekme, ki je postregla z najlepšim, kar košarkarska igra premore. Ekipi sta izenačeno odigrali vse do samega konca, gostje so se v zadnjih minutah približali na točko, nato pa njihova nešportna osebna napaka 15 sekund pred koncem in tekma  je bila odločena. Rezultat 86:81.

Jurica Golemac:
“Čestitam fantom za težko prigarano zmago. FMP je dokazal, da je odlična ekipa. Naredili smo veliko napak. Moramo biti zadovoljni z zmago, ampak bo analiza pokazala, da na tak način ne bomo prihajali do zmag. Zmaga s nekoliko slabšo igro je pokazatelj, da ima ekipa karakter in zmagovalno mentaliteto. Še enkrat bi se zahvalil gledalcem, ki so bili znova enkratni in nam pomagali, do novih dveh točk, ki nas ohranjata na vrhu lestvice.”