Olimpija je v švicarski Lousanni dosegla največji uspeh v zgodovini kluba. Z izredno igro v drugem polčasu in z Romanom Hrovatom, kot junakom tekme, so Ljubljančani osvojili evropski pokal. V zadnjih dvajsetih minutah je Hrovat dosegel 6 trojk, Hauptman pa 2. Olimpija si je odločilno prednost ustvarila v 35. minuti, ko je bilo 80:70, nato pa je z izredno igro prednost obdržala do konca. Danes od tega uspeha mineva že 26 let!

Evropski pokal 1993/1994, 15.3. 1994
Športno središče Malley, gledalcev 6000, sodnika: Pitsilkas (Grčija), Colucci (Italija).
SMELT OLIMPIJA – Taugres 91:81 (43:41)
Smelt Olimpija: Horvat 36 (0:2), Daneu 2 (2:4), Razić, Hauptman 27 (5:6), Tušek 8 (2:6), Kraljević 6 (2:4), Gorenc 10 (4:3), Nosov, Djurišić 2, Zaletel, Belina.
Taugres: Rivas 3 (3:6), Perasović 20 (2:2), Laso 3 (1:2), Talaveron, Abad 8 (6:8), K. P. Cazorla 1 (1:2), Rodrigues, Bannister 32 (8:10), Chiuchurre, Gomez 12.

Videopovzetek tekme:

Osebne napake: Smelt Olimpija 22, Taugres 23.
Pet osebnih napak: Djurišić (20. minuta), Abad (38.).
Prosti meti: Smelt Olimpija 15:25, Taugres 21:30.

Tekmo kariere je odigral 15.3. 1994, ko je v finalu pokala pokalnih zmagovalcev v Lozani Taugresu nasul 36 točk (10 trojk iz 12 poizkusov).

Med gledalci sta bila tudi slovenski zunanji minister Lojze Peterle in veleposlanik Slovenije pri OZN v Ženevi dr. Anton Bebler, na tekmi pa je bil tudi predsednik Mednarodnega olimpijskega komiteja (MOK) Juan Antonio Samaranch.

To je bila tudi prva tekma, ki jo je samostojno komentiral Peter Vilfan. O tem je zapisal več v avtobiografiji, izsek spodaj: