Rubrika: Eurocup

Cedevita Olimpija je v sedmem kolu prvega dela tekmovanja v 7Days EuroCupu z rezultatom 81:76 pred domačimi gledalci v Areni Stožice ugnala vodilno moštvo skupine C, kazanski Unics.

Cedevita Olimpija nadaljuje z dobrimi predstavami. Ljubljanski Zmaji so se zmagoslavno vrnili v Areno Stožice in v sedmem kolu 7Days EuroCupa zabeležili še drugo zaporedno evropsko zmago, skupno tretjo na zadnjih treh tekmah. Izbranci glavnega trenerja Slavena Rimca so z 81:76 premagali Unics iz Kazana in tako poravnali račune z enimi izmed glavnih favoritov za naslov prvaka Evropskega pokala iz drugega kola tega tekmovanja.

Varovanci trenerja Slavena Rimca so bojevito začeli srečanje in že po desetih minutah igre je semafor v dvorani kazal na prednost šestih točk (24:18). Naskok so domači nato še višali in sredi druge četrtine vodili že za visokih 15 točk (37:22).

Unics se ni predal in je s požrtvovalno predstavo v zadnji četrtini zaostanek uspel stopiti na le tri točke (67:64), do konca pa je bilo še dolgih osem minut. No, v režiji Eda Murića (4 točke), Ryana Boatrighta (3) in Blažiča (1), pa so Zmaji odgovorili z delnim izidom 8:0 v naslednjih dveh minutah in pol ter v sklepnih pet minut zakorakali obračuna s prednostjo 75:64. To je bilo dovolj, da so lahko srečanje mirno privedli h koncu in na ta način zabeležili svojo drugo zmago v tej sezoni, s katero so zadržali možnosti za preboj med najboljših 16 moštev odprte.

Najboljši strelec Cedevite Olimpije je bil tokrat Mikael Hopkins z 20 točkami, temu pa je dodal še tri skoke. Sledila sta Ryan Boatright s 14 in Codi Miller-McIntyre s 13.

S to pomembno zmago so Zmaji uprizorili najboljše možno povabilo ljubljanskemu občinstvu za prihajajoči obračun vrha lestvice v Ligi ABA, ko bodo v soboto ob 20.00 v Stožicah gostili beograjski FMP, enega od dveh moštev, ki si z Ljubljančani v regionalnem tekmovanju trenutno deli prvo mesto.