Košarkarji Cedevite Olimpije so na zadnji domači tekmi v koledarskem letu 2019 v ljubljanski Hali Tivoli v soboto na obračunu 12. kola Lige ABA s 112:102 po kar dveh podaljških premagali Mego Bemax.

Cedevita Olimpija se je zmagoslavno vrnila v Hram slovenske košarke, in v Hali Tivoli na obračunu 12. kola Lige ABA zabeležila še tretjo zaporedno zmago, drugo v regionalnem tekmovanju. Spomnimo, Zmaji so se košarkarski javnosti prav v mali tivolski dvorani predstavili 11. septembra na pripravljalni tekmi z ratiopharm Ulmom, v nedeljo pa so na zadnji domači tekmi koledarskega leta 2019 premagali Mego Bemax s 112:102, za uspeh pa so potrebovali kar dva podaljška.

Košarkarji Cedevite Olimpije so tekmo bolje začeli in v drugi četrtini vodili že z 28:17, nato pa so se igralci Mege Bemax povsem razigrali, in zgolj v drugih desetih minutah obračuna zadeli kar devet metov za tri točke. Kljub temu, da so Zmaji v nadaljevanju poskušali ujeti priključek, jim to ni uspevalo, saj so gostje iz Beograda našli odgovor na čisto vsak poskus izbrancev glavnega trenerja Slavena Rimca na preobrat.

To pa ljubljanskih košarkarjev ni ustavilo. Z zadnjim jurišem so najprej uspeli preiti v vodstvo, ki ga je z izjemnim metom zagotovil Jaka Blažič, a je na drugi strani s košem za izenačenje na 87:87 udaril Marko Simonović, ki se pri Megi Bemax kali kot posojeni košarkar Cedevite Olimpije. Še večji drami so bili nato obiskovalci tekme v Tivoliju priča ob koncu prvega podaljška, ko je Edin Atić s trojko najprej poskrbel za vodstvo Beograjčanov s 97:94, nato pa je z metom iz praktično nemogočega položaja znova udaril kapetan Blažič, in prinesel nov podaljšek. V slednjem so nato Zmaji zagospodarili na parketu, tri mete za tri točke je zadel Edo Murić, piko na i deveti zmagi Cedevite Olimpije pa je z dvema prostima metoma zagotovil Codi Miller-McIntyre.

Jaka Blažič je na koncu dosegel kar 33 točk, kar je kapetanov rekord kariere v Ligi ABA, zbral pa je še devet skokov in šest podaj. Marko Simonović je dosegel 19 točk, Codi Miller-McIntyre se je ustavil pri 17 točkah, sedmih podajah in štirih skokih, Edo Murić pa je vknjižil 13 točk.

V letu 2019 bodo košarkarji Cedevite Olimpije stopili na parket le še enkrat. V nedeljo ob 12.00 se bodo v Zagrebu pomerili s Cibono.

IZJAVI PO TEKMI:

Slaven Rimac, glavni trener KK Cedevita Olimpija:
»Najprej smo mi izgubili tekmo, nato so jo oni izgubili, a na koncu so odločile naše izkušnje in kvaliteta košarkarjev. Pričakovali smo težko tekmo. Košarkarji Mege Bemax so zadeli veliko težkih metov, igrali so, kot da nimajo kaj za izgubiti. Tekmo so uspeli z izjemno drugo četrtino pripeljati do točke, pri kateri smo mi kot favoriti zelo težko igrali. Zadovoljni smo lahko z zmago.«

Jaka Blažič, kapetan KK Cedevita Olimpija:
»Težja tekma, kot smo jo morda pričakovali. Pohvale igralcem Mege Bemax, ki so se borili od prve do zadnje minute. Od začetka sezone so napravili velik napredek v igri. Za nami je zahtevna tekma, na kateri smo zasluženo zmagali.«

LIGA ABA, 12. KOLO

Hala Tivoli (Ljubljana), sobota, 21. december:
CEDEVITA OLIMPIJA – MEGA BEMAX 112:102* (21:15, 21:33, 23:23, 22:16, 10:10, 15:5)
Cedevita Olimpija: Krušlin 3, Boatright 6 (4 skoki), Hopkins 7 (5 skokov), Vujačić, Murić 13 (5 skokov), Mulalić 3, Miller-McIntyre 17 (7 podaj, 4 skoki), Blažič, 33 (9 skokov, 6 podaj), Stipanović 5 (7 skokov), Zagorac, Simonović 19 (4 skokov), Zirbes 6 (4 skoki).