Po 133 dneh so prvo tekmo odigrali tudi igralci Dallasa, ki so na uvodni pripravljalni tekmi pred nadaljevanjem Lige NBA s 108:104 porazili LA Lakerse. Luka Dončić je v slabih 17 minutah dosegel 14 točk, temu pa dodal pet skokov, šest podaj in pridobljeno žogo!

Liga NBA, pripravljalna tekma, 23.7.
LA Lakers – DALLAS 104:108

Obračun so boljše začeli telički, Luka pa je takoj postregel s svojo mojstrovino „step back“ in zadel trojko za vodstvo 4:11. Lakersi so se hitro vrnili, temu pa je že sledila mojstrska podaja „alley up“ Porzingisu za 11:13. Jezerniki so potem dvakrat krepko ušli, na 22:31, ko je Dallas v igro tudi z zabijanjem vračal Dončič, in 61:52.

Odločitev o zmagovalcu je padla v zadnjih četrtini, v 33. minuti je bilo še 81:81. Potem je dva zaporedna prosta meta zadel Boban Marjanović, ki je prispeval še trojko za vodstvo Dallasa 81:86. Lakersi jih niso več ujeli.

LeBron James je v 15 minutah in 28 sekundah vknižil 12 točk, tri skoke, pet podaj, eno pridobljeno žogo.