Branilci naslova Lige NBA so zabeležili še drugi zaporedni poraz. Po Lakersih so Warriorse na kolena spravili še Trail Blazersi, največ zaslug pa nosita nekdanji Laščan Jusuf Nurkić in Damian Lillard, ki je 6 sekund pred koncem zadel odločilno trojko. V Golden 1 Centru je gledalce s trojko ob zvoku sirene na noge spravil Bogdan Bogdanović.

Kar tri četrtine so dobili Los Angeles Lakersi, ki so še v zadnji četrtini vodili s 15 točkami prednosti (89:104). Kingsi se niso predali, minuto pred koncem rezultat že poravnali na 112:112, na svoj račun pa prišli prav ob zvoku sirene. 8 desetink pred koncem obračuna je met proti obroču sprožil Bogdan Bogdanović, ko se je tabla že obarvala rdeče, pa je žoga ob veselju domačih navijačev končala v mrežici.

Drugič zapored so premoč nasprotnikom morali priznati Bojevniki, ki nikakor niso našli recepta, kako zaustaviti Jusufa Nurkića. Nekdanji član Zlatoroga iz Laškega je prvakom nasul kar 27 točk, dodal pa tudi 12 skokov. Mož odločitve je bil Damian Lillard, ki je ob sprva neposrečenem napadu Trail Blazersu prišel do žogo in 6 sekund pred koncem podaljška zadel za 109:110. Met za zmago je na drugi strani zgrešil Kevin Durant, ki je sicer prišel do novega dvojnega dvojčka.

Znova sta se izkazala James Harden in Giannis Antetokounmpo, ki sta s 45 oz. 31 točkami Rocketse in Buckse vodila do nove zmage.

Liga NBA, 28.12.
Hoston Rockets – Boston Celtics 127:113 (35:24, 22:31, 35:31, 35:27)
(Harden 45 in 6 podaj, Capela 24 in 18 skokov; Irving 23, 5 skokov in 11 podaj, Morris 19 in 6 skokov)

Milwaukee Bucks – New York Knicks 112:96 (24:28, 29.20, 34:29, 25:19)
(Antetokounmpo 31, 14 skokov in 8 podaj, Middleton 25, 6 skokov in 5 podaj; Kornet 23 in 5 podaj, Vonleh 15 in 13 skokov)

Sacramento Kings – Los Angeles Lakers 117:116 (32:34, 29:33, 23:28, 33:21)
(Bogdanović 23, Cauley-Stein 19, 8 skokov in 5 podaj; Kuzma 33 in 9 skokov, Ingram 22, 9 skokov in 12 podaj)

Golden State Warriors – Portland Trail Blazers 109:110* (28:27, 18:25, 25:23, 31:27) (7:8)
(Curry 29, 5 skokov in 7 podaj, Durant 26, 10 skokov in 11 podaj; Nurkić 27 in 12 skokov, McCollum 24)

Utah Jazz – Philadelphia 76ers 97:114 (29:22, 23:35, 27:38, 18:19)
(Mithcell 23, Exum 20; Reddick 24 in 5 skokov, Embiid 23, 15 skokov in 6 podaj)