Novomeška Krka ostaja pri petih zmagah (le ena v gosteh). V uvodni tekmi 19. kroga Lige ABA so Dolenjci klonili v Sremski Mitrovici, 80:70 je bilo. V dresu Krke se je izkazal Dalibor Đapa (17 točk), v domači vrsti je blestel Luka Ašćerić (16 točk v prvem polčasu, 8 v drugem, 5/5 za 3!).

Preveč točk v 1. polčasu

Krka je slabo odigrala 2. in 3. četrtino, pred zadnjimi desetimi minutami je imela 15 točk minusa (64:49), potem so domačini povišali na 66:49 in se ustavili. Krka je zavohala priložnost in s trojko Luke Lapornika prišla na 70:66 in s košem Dominika Mavre na 74:70. Potem pa žal festival napak, izgubljenih žog in zapravljenih metov, predvsem z razdalje…

Dolenjci so sklonjenih glav zapustili dvorano Pinki.

V končnici je manjkal tudi kapetan Jure Balažić, ki je šel na klop s petimi osebnimi napakami. Mavra je metal iz igre 3/14, Marko Jošilo je dosegel le dve točki, a ob tem dodal po pet skokov in podaj. Po nekaj manj opaznih večerih je boljše odigral Miha Škedelj, ki je prispeval 10 točk in dva skoka, 10+6 se je izkazal tudi Dino Cinac.

Čakajo Olimpijo

Krka ostaja na dnu, s tekmo več ima točko več in je na 11. mestu, 12. je Petrol Olimpija, ki svojo tekmo sezone igra proti Igokei, obračun bo v ponedeljek, 11.2.

Varovanci trenerja Simona Petrova so prepričljivo izgubili skok (42:34).