Krki je uspelo. Po vsej smoli in bolečih porazih je prišla z zrelo igro, z veliko doze odločenosti in želje, do prve gostujoče zmage v sezoni v Ligi ABA, z 72:64 je porazila Zadar, ter se z njim izenačila po številu zmag in porazov (5-12). A ima zavoljo višje zmage v gosteh prednost ob morebitnem identičnem izkupičku.

Dobra okrepitev

V dresu Krke je Dominik Mavra dosegel 18 točk, temu je dodal šest podaj in ključno trojko za 59:65, bilo je 33 sekund pred koncem tekme. V domači vrsti je Mario Little dosegel 13 točk, a ga je Luka Lapornik dobro ustavil, saj je obračun sklenil z drugo najslabšo točkovno bero v zadnjih osmih tekmah!

Liga ABA, 17. krog, 27.1.
Zadar – KRKA 64:72 (12:17, 14:22, 18:!4, 20:19)
Krka: Marinelli 7, Bratož 3, Đapa 9, Fifolt 2, Balažić 11, Jošilo 8 (8 skokov), Lalić 4, Lapornik 10, Mavra 18 (6 podaj).

Serija 0:14

Krka je prevladovala dejansko celo tekmo. Zadar je zadnjič vodil 12:11, potem pa je vse minilo v znamenju Dolenjcev, ki so igrali zrelo in preprosto. Ključna je bila serija 14:0, ki ji je botrovala naveza Dalibor Đapa&JureBalažić.

Izgubljene žoge

Krka je dobila skok (23:29), imela več podaj (10:12) in ukradenih žog (5:11), zbral manj izgubljenih žog (18:13). Omenimo še to: Zadrčani so imeli že po 20 minutah 11 izgubljenih žog, Krka le pet.

V 3. četrtini je bilo pričakovati totalen juriš Zadra, nič od tega. Šele v 30. minuti so s košem Vladimirja Dašića prišli pod -10 (44:53).

Domačin se je približal  na 58:60, do konca je ostalo še 139 sekund. Strelski post Krke je naprej presekal Paolo Marinelli za 58:62, potem pa je sledila zgoraj omejena trojka!

Zbrani na liniji

Kljub izredni pomembnosti tekme so bili oboji zbrani pri prostih metih (Zadar – 25:26, Krka 19:22). Novomeščani so slabo zadevali za tri (5/26), a vse nadoknadili z metom za 2 (19/28 – 68%, Zadar le 30%).

Trener Simon Petrov je izvrtel in se zanašal na vseh 12 mož, njegov tekmec Ante Nazor le devet. Predvsem pa je bil Zadar izredno nerazpoložen,preveč zadev je skušal reševati na silo.

Priznati je treba, da sta imeli ekipi korektno sojenje.

V nedeljo Krka doma gosti FMP Matica Rebca.