Oslabljena vrsta Krke se poražena vrača iz Zagreba, v 9. krogu je bila Cedevita prevelik zalogaj, 104:75 je bilo. Paolo Marinelli je dosegel 14 točk (6 podaj, 0/5 za 3), 11 jih je dodal Tim Osolnik (ex-košarkar Cedevite).

Liga ABA, 9. krog, 25.11.
CEDEVITA – Krka 104:75 (19:21, 30:14, 27:20, 28:20)
Krka: Marinelli 14 (6 podaj), Škedelj 6, Osolnik 11 (4 skoki), Bratož 10 (7 skokov, 4 podaje), Stipaničev 3, Cinac 10 (4 skoki), Đapa 2, Fifolt 2, Balažić 7, Lalić 10 (4 skoki).

Poškodovan tudi Lapornik

Krkaši, ki so nastopili brez Marka Jošila in Luke Lapornika, so proti favoriziranemu nasprotniku dobro odigrali uvodno četrtino (19:21), nato pa je Cedevita prevzela vajeti v roke in do konca tekme povečevala prednost.

Preveč nezbrano

Krka je vodila še 21:26, temu je sledila domača serija 13:0. Ustavil se je met Paolu Marinelliju, Domen Bratož pa je izgubil tri žoge (skupaj na tekmi osem). Pomagale niso niti menjave, s katerimi je Simon Petrov iskal razpoloženo peterko. Ob polčasu je bilo 49:34. Cedevita je mlela, počasi, a zanesljivo.

V nadaljevanju se Krka ni predala – v 3. četrtini je dvakrat prišla na -9, potem pa zapravila tri žoge, temu pa dodala dva zgrešena meta. Vprašanje zmagovalca je bilo dokončno rešeno.

Vse skupaj je izvrstno izkoristil Američan Jacob Pullen, ki se je ustavil pri 41 točkah (5/8 za 3, 10/11 za 2) oz. 43 indeksnih točk.

Rogaška, Šenčur, Cibona

Krka ima v ABA ligi tri zmage in šest porazov, v prihodnjem krogu pa jo v ponedeljek, 10. 12. čaka domača tekma z drugim zagrebškim klubom Cibono. Pred tem jo v četrtek, 29. 11., ob 20. uri čaka domača tekma Lige Nova KBM z Rogaško.