Rubrika: Evroliga

Košarkarji Anadolu Efesa so v tekmi 27. kola rednega dela Evrolige tudi proti CSKA-ju pokazali, da imajo v letošnji sezoni upravičeno visoke cilje, a kljub dobri predstavi jim je tokrat načrte pokvaril Cory Higgins. Na španskem obračunu v Palau Blaugrani je zablestel Kevin Pangos.

Anadolu Efes je imel priložnost, da bi si z zmago proti CSKA-ju že tri kola pred koncem dokončno zagotovil mesto v končnici, hkrati pa naredil velik korak k temu, da redni del sezone konča na 4. mestu, s čimer bi si zagotovil prednost domačega terena v četrtfinalu. Načrte jim je sekundo pred koncem s košem za končnih 78:80 pokvaril Cory Higgins, ki je prekinil niz 7 zaporednih zmag Anadolu Efesa na domačem terenu. “Izgubili smo srečanje, a še enkrat smo dokazali, da smo odlična ekipa in borili se bomo do konca,” je po tekmi dejal trener Turkov Ergin Ataman.

Odličen odpor so pri vodilnem Fenerbahčeju nudili košarkarji Budućnosti, ki so še bili še pred zadnjo četrtino z domačini povsem poravnani (58:58). Četa Željka Obradovića je tako kot v preteklem tednu proti Barceloni tudi tokrat najboljše prihranili za konec in na koncu vendarle upravičili vlogo favorita.

Po dveh porazih so se izjemno pomembne zmage razveselili košarkarji FC Barcelone Lasse, ki so z uspehom proti Gran Canarii poskrbeli, da v boju za končnico lažje dihajo. Kar jim gre na roke, je tudi lažji razpored v zaključku rednega dela tekmovanja, saj v Palau Blaugrano prihajata še tako Budućnost kot tudi Khimki. Tokrat je odlično tekmo odigral Kanadčan s slovenskimi koreninami Kevin Pangos, ki je tekmo končal pri 19 točkah, 4 skokih in 4 podajah.

Pred Bayernom lahek razpored, a…

Stik z mesti, ki vodijo v končnico, pa počasi izgublja Bayern. Varovanci Dejana Radonjića so na gostovanju pri Olympiacosu izgubili še 4. na zadnjih 5 tekmah. V zaključku rednega dela Bavarce čakajo še obračuni proti Barceloni, Darussafaki in Gran Canarii, a tudi tri zmage jim bodo malo verjetno prinesle mesto v četrtfinalu.

Evroliga, 27. kolo, 19.3.
Anadolu Efes – CSKA 78:80 (20:15, 15:25, 23:21, 20:19)
(Dunston 19 in 9 skokov, Simon 13 in 7 skokov; Higgins 19 in 5 podaj, Hines 15)

Fenerbahče – Budućnost VOLI 76:67 (19:16, 17:23, 22:19, 18:9)
(Kalinić 14 in 6 skokov, Vesely 13 in 9 skokov; Clark 20 in 5 skokov, Bitadze 11 in 7 skokov)

Olympiacos – FC Bayern 89:69 (20:10, 30:21, 22:17, 17:21)
(LeDay 23, Milutinov 20 in 5 skokov; Koponon 15, Booker 13)

FC Barcelona Lassa – Herbalife Gran Canaria 93:64 (22:19, 16:16, 25:11, 30:18)
(Pangos 19, Singleton 16; Strawberry 15, Pauli 13)

20.3.
Darussafaka Tekfen – Khimki (18.15)
Panathinaikos OPAP – Baskonia (20.00)
Maccabi FOX – Žalgiris (20.05)
Real Madrid – AX Armani Exchange Olimpia (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid)
Anthony Randolph (Real Madrid)
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia)
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 20 minut, 6 točk (2/3 za dve, 2/3 prosti meti), 5 skokov (2 v napadu), 2 podaji, 1 pridobljena žoga, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 2 izsiljeni osebni napaki; indeks 10
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 19 točk (1/2 za dve, 5/6 za tri, 2/2 prosti meti), 4 skoki, 4 podaje, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki, 1 prejeta osebna napaka; indeks 22.