VIDEO + FOTO: Omićeva Unicaja prvak, Alen izključen

Rubrika: Eurocup

Unicaja iz Malage je novi zmagovalec pokala EuroCup. V finalni seriji je ekipi z juga Španije pripadla 3. tekma, s katero so prišli do 2. zmage v seriji, 58:63 je bilo. S tem uspehom se Unicaja vrača v Evroligo. Alen Omić pa je postal 4. Slovenec s to lovoriko. Leta 2005 je Tomo Mahorič popeljal do naslova Lietuvos Rytas, leta 2007 se je naslova veselil Marko Milić v dresu Reala, 2011 je bil uspešen Hasan Rizvić (Uunics).

Krka v finalu

Ne pozabimo – leta 2003 je finale tega pokala igrala novomeška Krka, ki jo je v dveh tekmah porazila španska Pamesa – 78:90 in 78:76 je bilo.

Unicaja je izvrstno začela in povedla 6:14, a se je po minuti odmora Valencia prebudila in na krilih Bojana Dubljevića dobila prvo četrtino, potem še polčas (33:30). V nadaljevanju tekme je bilo že 54:43 za domačine, ki pa so v zadnji četrtini povsem zatajili. Gostje so jo dobili s kar 4:20 in si tlakovali pot do naslova!

Unicajin igralec Alberto Diaz je bil MVP finala (foto: kosarka.si)

Najprej je Unicaja poravnala na 56:56, potem je trojko zadel Jamar Smith. Domačini so zmogli do konca tekme še dve točki, Unicaja štiri.

V 4. četrtini pri 50:43

Omić je bil izključen v drugem polčasu, ko je s klopi prišel branit soigralca Nemanjo Nedovića. Nanj se je spravila Valencia, ker je grobo ustavil Rafo Martineza.

Še enkrat več pa se je izkazalo, da je Omić ravnal prav, da je zapustil Turčijo in se preselil v Španijo, kjer v določenih trenutkih že spominja na Alena iz minule sezone!