Košarkarji Dallasa so v Ligi NBA izkoristili ugoden razpored in na tretjem zaporednem gostovanju prišli še do druge zmage. Tokrat so bili Mavsi boljši od Clevelanda, ogromno zaslug pa gre Luki Dončiću, ki je bil tokrat nezaustavljiv. Kavalirjem je nasul 35 točk, od tega 18 v prvi četrtini, izenačil svoj strelski rekord, prišel pa tudi do novega dvojnega dvojčka. Miami znova poražen.

Luka Dončić je v Quicken Loans Areni pred tekmo najprej tradicionalno podelil nekaj podpisov, se poslikal s številčno slovensko publiko, nato pa šel v akcijo. Domača ekipa, ki v letošnji sezoni nikakor ne prepriča, je že v prvi četrtini prejela 40 točk. Kar 18 jih je prispeval Dončić, ki je bil nezaustavljiv tudi v drugi četrtini in že na glavni odmor odšel z 28 doseženimi točkami.

Kljub izjemno razpoloženemu Ljubljančanu si Dallas ni uspel priigrati vidnejše prednosti. Še pred zadnjo četrtino so Mavsi bili v prednosti le 6 točk (80:86), a v zadnjih 12 minutah tekme zmage niso postavili pod vprašaj. Za Dallas tokrat še niso igrali novinci Trey Burke, Courtney Lee, Tim Hardaway Jr. in poškodovani Kristaps Porzingis, manjkal pa je tudi J. J. Barea.

Miami padel v krizo?

Dobrega razporeda za razliko od Dallasa niso uspeli izkoristiti košarkarji Miamija, ki so zadnje tri tekme odigrali na domačem terenu in vse izgubili. Če je bil poraz Vročice proti Oklahomi še nekako pričakovan, se je boljšo predstavo od varovancev Erika Spolestre pričakovalo proti Chicagu in Indiani. Tako Bullsi kot Pacersi so proti Miamiju prekinili niz 4 zaporednih porazov. Na zadnjih 10 tekmah so košarkarji s Floride zabeležili le 3 zmage.

Liga NBA, 3.2.
Cleveland Cavaliers – Dallas Mavericks 98:111 (31:40, 24:18, 25:28, 18:25)
(Clarkson 19, Sexton 13; Dončić 35, 11 skokov in 6 podaj, Barnes 17 in 5 skokov)

Miami Heat – Indiana Pacers 88:95 (27:21, 27:32, 23:31, 11:11)
(Wade 21 in 6 skokov, Whiteside 19 in 14 skokov; Bogdanović 31 in 7 skokov, Collison 20 in 6 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena,
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 32 minut, 35 točk (9/14 za dve, 4/11 za tri, 5/7 prosti meti), 11 skokov (1 v napadu), 6 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = +8.