Telički so še naprej vroči! Proti Brooklynu so košarkarji Dallasa zabeležili še 5. zmago na zadnjih 6 tekmah in se tako na lestvici zahodne konference že izenačili s San Antonio Spursi na 11. mestu. Znova je blestel Luka Dončić, ki je bil z 21 točkami drugi strelec Mavericksov, dodal pa je še 9 skokov.

Izkupiček Luke Dončića proti Brooklynu bi lahko bil še boljši, če bi slovenskemu košarkarju priznali trojko ob osebni napaki, ki jo je zadel 2 minuti pred koncem prvega polčasa (0:47 na spodnjem videoposnetku). Sodniki so se raje odločili za osebno napako nad DeAndrejem Jordanom, tako da koš Luke ni obveljal.

Dallas je zmago slavil povsem zasluženo, saj je večji del tekme bil v ospredju. Najvišjo prednost so si Telički priigrali 4 minute pred koncem prvega polčasa, ko je semafor prikazoval rezultat 53:39. 26 sekund pred koncem so se gostje uspeli približati na 5 točk zaostanka (115:110), zmago Dallasa pa je izza črte prostih metov potrdil Dončić.

Tudi po 10 odigrani tekmi pa na domačem terenu neporaženi ostajajo 76ersi. Proti Pelicansom je bilo napeto, a zmaga je znova predvsem po zaslugi Joela Embiida (31 točk in 19 skokov) spet ostala doma. V Cleveland se je vrnil LeBron James in domačinom ob zmagi Lakersov nasul 32 točk.

Nov poraz so zabeležili prvaki, ki so tokrat na domačem parketu morali priznati premoč Oklahomi, še naprej pa poti iz krize ne najdejo Phoenix Sunsi z Igorjem Kokoškovim. Tri zmage na uvodnih 17 tekmah je manj od pričakovanj.

Liga NBA, 22.11.
Dallas Mavericks – Brooklyn Nets 119:113 (34:32, 27:18, 24:31, 34:32)
(Barnes 28 in 5 skokov, Dončić 21 in 9 skokov; Crabbe 29, Dinwiddie 19 in 7 podaj)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 21 točk (3/8 za dve, 2/3 za tri, 9/11 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 4 podaje, 2 pridobljeni žogi; +/- = +1.

Goran Dragić (Miami Heat)proti @Chicago Bulls, sobota, 24.11., 2.00

Preostale tekme
Charlotte Hornets – Indiana Pacers 127:109 (35:30, 33:30, 37:24, 22:25)
(Lamb 21, Bacon 18; Bogdanović 20, Young 16)

Philadelphia 76ers – New Orelans Pelicans 121:120 (38:23, 29:34, 29:30, 25:33)
(Embiid 31 in 19 skokov, Simmons 22; Holiday (10 podaj) in Moore po 30)

Atlanta Hawks – Toronto Raptors 108:124 (24:29, 20:26, 29:31, 35:38)
(Lin 26, Carter 14; Valančiunas 24 in 13 skokov, Siakam 22)

Boston Celtics – New York Knicks 109:117 (18:26, 31:39, 20:19, 40:33)
(Irving 22 in 13 podaj, Morris 21; Burke 29 in 11 podaj, Hardaway 21)

Chicago Bulls – Phoenix Suns 124:116 (25:28, 39:41, 30:24, 30:23)
(LaVine 29, Parker 20 in 13 skokov; Booker 23, Warren 21, Ayton 18 in 12 skokov)

Cleveland Cavaliers – Los Angeles Lakers 105:109 (28:24, 24:25, 29:32, 24:28)
(Osman 21, Clarkson 20; James 32, 14 skokov in 7 podaj, Ball 15)

Houston Rockets – Detroit Pistons 126:124 (31:29, 25:28, 37:26, 33:41)
(Harden 43, 9 podaj in 7 skokov, Capela 27 in 15 skokov; Griffin 37 in 11 skokov, Drummond 20 in 11 skokov)

Milwaukee Bucks – Portland Trail Blazers 143:100 (31:20, 41:30, 37:29, 34:21)
(Antetokounmpo 33, 16 skokov in 9 podaj, Middleton 21; Lillard in McCollum po 22)

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 103:104 (32:30, 27:31, 18:20, 26:23)
(DeRozan 24, Gay 21; Conley 30, M. Gasol 20 in 10 skokov)

Utah Jazz – Sacramento Kings 110:119 (23:34, 31:26, 29:24, 27:35)
(Mitchell 35, Vrowder 16; Cauley Stein 23, Bjelica in Bogdanović po 18)

Golden State Warriors – Oklahoma City Thunder 95:123 (18:23, 28:37, 33:27, 16:36)
(Durant (14 skokov) in Thompson po 27; Schröder 32, George 25)