Rubrika: Evroliga

V kar dveh od štirih petkovih evroligaških obračunov so bili gledalci priča izjemnemu preobratu, po katerem so se v obeh primerih zmage veselili domači. Preobratu Fenerja v derbiju proti Realu je piko na i postavil Luigi Datome, Bayern pa je na domačih tleh izničil zaostanek 17 točk in preprečil prvo gostujočo zmago Budućnosti.

Še dve minuti pred koncem tekme je Fenerbahče proti Madridčanom zaostajal za 6 točk (57:63), gledalci pa bili nato priča izjemnemu preobratu svojih ljubljencev.

Najprej sta domače s trojko in košem za dve točki popolnoma približala Marko Gudurić in Jan Vesely, za popoln preobrat pa je z izjemnim prodorom poskrbel Luigi Datome. Italijan je ob košu izsilil še osebno napako Anthonyja Randolpha, zadel dodaten prosti met, na drugi strnai pa je met za podaljšek zgrešil Facundo Campazzo.

Budućnost zapravila prednost 17 točk

Tako kot Realu, je na gostovanju odlično kazalo tudi Budućnosti. Varovanci Aleksandra Džikića so v Audi Domu na krilih izjemnega Norrisa Cola v prvem polčasu naravnost blesteli in kar 3-krat povedli tudi za 17 točk. Še v začetku zadnje četrtine so Podgoričani vodili s 7 točkami prednosti (65:72), domači pa so z letos odličnim Derrickom Williamsom dve minuti kasneje že bili v prednosti 73:72. Alen Omić je za goste zadel vse tri mete iz igre in se ustavil pri 6 točkah.

Pitino debitiral z zmago

Tudi na preostalih dveh tekmah so se zmage veselili domačini. Svoj evroligaški krst je na najboljši možen način doživel Rick Pitino, ki je svoje varovance v O.A.K.A. Areni vodil do zmage nad moskovskim CSKA-jem. Odlično je znova odigral Nick Calathes, ki je soigralcem podelil nekaj izjemnih podaj, tudi sam pa zbral 14 točk.

Do 6. zmage, s katero dihajo za vrat prav Panathinaikosu, so se uspeli prebiti košarkarji Herbalife Gran Canarie, ki so bili proti Žalgirisu v ospredju večji del tekme. Odlično so se odzvali tudi v zaključku srečanja, ko so se gostje že približali na vsega 3 točke zaostanka (69:66). Tedaj so namreč zadeli vse 4 proste mete in poskrbeli, da je zmaga ostala doma.

Evroliga, 28.12.
Fenerbahče – Real Madrid 65:63 (22:12, 10:20, 16:12, 17:19)
(Datome 17 in 7 skokov, Vesely 13 in 5 skokov; Fernandez 12, Randolph (5 skokov) in Carroll po 11)

Panathinaikos OPAP – CSKA 96:84 (19:26, 36:18, 17:18, 24:22)
(Papapetrou 17, Calathes 14, 6 skokov in 10 podaj; Cyburn 24 in 10 skokov, de Colo 17)

FC Bayern – Budućnost VOLI 93:88 (14:21, 24:28, 27:21, 28:18)
(Williams 21, Hobbs 14; Cole 27 in 6 podaj, Bitadze 17)

Herbalife Gran Canaria – Žalgiris 73:66 (20:17, 16:9, 21:24, 16:16)
(Rabaseda 15, Balvin 12 in 5 skokov; Milaknis 13, Davies (9 skokov) in Walton Jr. (5 podaj) po 11)

Že odigrano
Khimki – KIROLBET Baskonia 77:85
Darussafaka Tekfen – Olympiacos 79:75
Maccabi FOX – AX Armani Exchange Olimpia 94:92
FC Barcelona Lassa – Anadolu Efes 80:65

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – ni igral.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 23 minut, 7 točk (1/2 za dve, 1/5 za tri, 2/2 prosti meti), 2 skoka, 5 podaj; indeks 7.
Alen Omić (Budućnost VOLI) – 16 minut, 6 točk (3/3 za dve), 2 podaji; indeks 6.
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – 25 minut, 11 točk (4/5 za dve, 1/5 za tri), 5 skokov (1 v napadu), 1 podaja, 1 pridobljena žoga; indeks 12.