Če Mavericksom nikakor ne steče na gostovanjih, pa je povsem zgodba povsem drugačna, ko igrajo v domačem American Airlines Centru. Proti Oklahomi so za konec srečanja uprizorili delni izid 6:0, prišli do zmage s 105:103, Luka Dončić pa je bil s 25 točkami prvi strelec moštva. Že jutri se bosta ekipi pomerili znova.

Dallas Mavericksi na domačem terenu ne popuščajo. Proti Oklahomi so zabeležili že 13. zmago na zadnjih 14 domačih tekmah, skupno 15. na 18 obračunih. Znova je bilo napeto vse do konca.

Na eni strani je blestel Paul George, na drugi Luka Dončić, ki je znova zaigral na branilskem položaju. Slovenski košarkar je polnil mrežico gostov in s 25 točkami ter 7 podajami znova presegel svoje letošnje povprečje v Ligi NBA,, ki znaša 19,5 točke in 5 podaj. To je bila že 8. tekma v letošnji sezoni, da je Luki uspelo doseči vsaj 20 točk in hkrati vsaj 20 podaj.

Mavericksi so odlično odigrali v tretji četrtini, ko so si že priigrali tudi 13 točk prednosti (84:71), Oklahoma pa je odgovor pripravila v zadnji četrtini. Z delnim izidom 19:4 so gostje prišli do vodstva (88:90), bolje pa jim je kazalo tudi minuto in 12 sekund pred koncem, ko je semafor prikazoval rezultat 99:103. Tedaj Oklahoma ni več našla poti do koša domačih, slednji pa se izza črte prostih metov naprej približali na 102:103, za popoln preobrat pa sta poskrbela s prodorom Dennis Smith Jr. in z novim zadetim prostim metom DeAndre Jordan. Na drugi strani je ob zvoku sirene z metom za tri točke poizkusil Russell Westbrook, a bil nenatančen.

Brez zmage so tokrat na domačih tleh ostalih košarkarji Miamija, ki nikakor niso našli recepta, kako zaustaviti Karla-Anthonyja Townsa, ki je tekmo končal pri 34 točkah, 18 skokih in 7 podajah. Do nove prepričljive zmage so se prebili Trail Blazersi, ki so nadigrali 76erse, za poraz v Sacramentu pa so se Kingsom oddolžili Lakersi.

Liga NBA, 31.12.
Miami Heat – Minnesota Timberwolves 104:113 (19:30, 35:25, 23:31, 27:27)
(Wade 21 in 5 podaj, Richardson 17; Towns 34, 18 skokov in 7 podaj, Covington 16)

Dallas Mavericks – Oklahoma City Thunder 105:103 (27:28, 30:31, 27:14, 21:30)
(Dončić 25 in 7 podaj, Barnes 16 in 6 skokov; George 36 in 5 skokov, Schroeder 19)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 33 minut, 25 točk (5/8 za dve, 4/11 za tri, 3/4 prosti meti), 3 skoki, 7 podaj, 1 pridobljena žoga; +/- = +11.