Tudi Dallas Mavericksi, ki v letošnji sezoni v gosteh zares ne blestijo, so prišli do zmage v Madison Square Gardnu in tako še poglobili krizo Knicksov. Kratkohlačniki so zabeležili že 12. zaporedni poraz na domačem terenu, veliko zaslug, da je temu tako, pa nosi tudi Luka Dončić, ki je tekmo končal pri 16 točkah, 8 skokih in 5 podajah.

Velik delež k zmagi Dallasa nad Knicksi je tokrat prispeval tudi Dennis Smith Jr., ki je s 13 točkami, 15 podajami in 10 skoki prišel do drugega trojnega dvojčka v karieri. Mavsi so že ob polčasu bili v prednosti (47:55), v drugem polčasu pa je prednost le še naraščala. Vrhunec je dosegla tri minute pred koncem, ko je legenda Dirk Nowitzki zadel trojko za +29 (83:112). Nemec je s 14 točkami drugič odkar se je vrnil na parket presegel mejo 10 doseženih točk.

Kljub temu, da so nastopili brez Dwaynea Wadea so za favorite proti letos neprepričljivim Bullsom veljali košarkarji Miamija. Slednji te vloge niso uspeli upravičiti in zabeležili poraz s 16 točkami razlike (89:105). Za Bullse je bila to šele 2. zmaga na zadnjih 16 tekmah, do obeh pa so se prebili v gosteh.

Do novega trojnega dvojčka je prišel Nikola Jokić, ki je skupaj z Malikom Beasleyjem Nuggetse vodil do zmage nad Pelikani. Obračun dveh vročih ekip, Trail Blazersov in Utaha, so dobili prvi.

Liga NBA, 31.1.
Miami Heat – Chicago Bulls 89:105 (21:31, 27:19, 20:28, 21:27)
(Johnson 15, Winslow 14, 6 skokov in 5 podaj; Portis 26, Selden 20 in 8 podaj)

New York Knicks – Dallas Mavericks 90:114 (20:24, 27:31, 23:35, 20:24)
(Knox 17 in 5 skokov, Burke 16; Barnes 19, Matthews 17)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – do nadaljnjega odsoten zaradi poškodbe kolena,
Luka Dončić (Dallas Mavericks) –  28 minut, 16 točk (5/9 za dve, 2/9 za tri, 0/1 prosti meti), 8 skokov (1 v napadu), 5 podaj; +/- = +15.

Preostale tekme
Boston Celtics – Charlotte Hornets 126:94 (35:28, 28:31, 35:16, 28:19)
(Brown 24 in 10 skokov, Tatum 20 in 5 skokov; Walker 21, Monk 16)

Minnesota Timberwolves – Memphis Grizzlies 99:97* (24:16, 20:28, 27:25, 22:24) (6:4)
(Bayless 19, 12 podaj in 7 skokov, Towns 16 in 10 skokov; Conley 26, 8 podaj in 5 skokov, Gasol 19 in 7 skokov)

New Orleans Pelicans – Denver Nuggets 99:105 (26:29, 30:24, 19:33, 24:19)
(Holiday 22, 6 skokov in 6 podaj, Williams 21 in 8 skokov; Beasley 22, Jokić 20, 13 skokov in 10 podaj)

Washington Wizards – Indiana Pacers 107:89 (35:25, 24:20, 23:24, 25:20)
(Beal 25, 6 skokov in 6 podaj, Green Je. 23, 6 podaj in 5 skokov; Young 13, 7 skokov in 5 podaj, Bogdanović 12)

Sacramento Kings – Atlanta Hawks 135:113 (32:31, 35:22, 38:27, 30:33)
(GIles 20 in 7 skokov, Hield 18; Young 23 in 8 podaj, Collins 14 in 7 skokov)

Portland Trail Blazers – Utah Jazz 132:105 (45:27, 29:31, 35:22, 23:25)
(Lillard 36, 11 podaj in 8 skokov, McCollum 30; Mitchell 22, Gobert 15 in 9 skokov)