Rubrika: Naši na tujem

Gran Canaria morda dokaj solidno nastopa v Evroligi, naravnost katastrofalno sezono pa ima zaenkrat za seboj v državnem prvenstvu. Tokrat ji je nov udarec zadala zasedba San Pablo Burgosa, ki je na krilih razigranega Vlatka Čančarja dobila tesen obračun. Barca poražena, debi v dresu Gipuzkoe pa je dočakal Matic Rebec.

Gran Canaria je lansko sezono v elitni španski ligi zasedla končno 5. mesto, v tej sezoni pa po 21 odigranih tekmah z vsega 6 zmagami in kar 15 porazi zaseda šele 16. mesto. Odlično je odigral Vlatko Čančar, ki je bil s 15 točkami drugi strelec domačih.

Nič kaj bolje kot Gran Canarii ne gre Fuenlabradi Luke Rupnika, ki je do sedaj zbrala zmago več, tokrat pa proti Joventutu že ob polčasu zaostajala za kar 26 točk (23:49). Malenkost so svoje rane po dveh porazih proti Barceloni z zmago nad Andorro zacelili Madridčani, presenetljiv poraz pri Murcii pa so zabeležili varovanci Svetislava Pešića, ki je obračun pričel tudi z Jako Blažičem. Ta je v 14 minutah zbral 8 točk in 3 skoke.

DP Španije, 21. kolo
Gipuzkoa – Valencia 66:67 (14:14, 15:19, 23:15, 14:19)
(Nevels 14 in 5 skokov, Zeisloft 12; Tobey 13 in 8 skokov, Labeyrie 12)

MoraBanc Andorra – Real Madrid 66:87 (19:24, 12:26, 12:15, 23:22)
(Ennis 13, Shurna in Diagne (7 skokov) po 10; Carroll 15 in 5 skokov, Llull 14)

San Pablo Burgos – Gran Canaria 89:87 (18:27, 25:17, 24:22, 22:21)
(Sutton 19 in 7 skokov, Čančar 15; Eriksson 17, Wiley 13)

Murcia – Barcelona 71:70 (13:18, 21:15, 16:16, 21:21)
(Booker 18 in 6 podaj, Doyle 13; Kuric 14 in 5 skokov, Huertel 13)

Fuenlabrada – Joventut 74:106 (14:29, 9:20, 30:31, 21:26)
(Eyenga 20, Llorca 12 in 6 skokov; Laprovittola 22 in 9 podaj)

Ostale tekme
Obradorio CAB – Breogan 75:73
Zaragoza – Tenerife 102:93
Manresa – Estudiantes 101:91
Baskonia – Unicaja 112:95

Slovenci v Španiji
Matic Rebec (Gipuzkoa) – 24 minut, 6 točk (3/7 za dve, 0/6 za tri), 1 skok, 3 podaje; indeks -3.

Vlatko Čančar (San Pablo Burgos) – 22 minut, 15 točk (3/4 za dve, 2/6 za tri, 3/3 prosti meti), 3 skoke, 1 podaja; indeks 15.

Luka Rupnik (Fuenlabrada) – 13 minut, 4 točke (1/1 za dve, 0/4 za tri, 2/2 prosti meti), 1 skok, 1 podaja; indeks 2.

Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 14 minut, 8 točk (1/2 za dve, 2/2 za tri), 3 skoki; indeks 11.

Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.

Anthony Randolph (Real Madrid) – 22 minut, 5 točk (0/2 za dve, 1/2 za tri, 2/2 prosti meti), 5 skokov; indeks 8.

Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 18 minut, 9 točk (3/7 za dve, 0/3 za tri, 3/6 prosti meti), 3 podaje; indeks 4.