Rubrika: Evroliga

Košarkarji Panathinaikosa so na tekmi 26. kola Evrolige prišli do zlata vredne zmage, s katero so povsem ujeli priključek s trenutno 8.-uvrščeno ekipo. Vse to po zaslugi Nicka Calathesa, ki je v Moskvi s izjemno trojko v zadnji sekundi poskrbel za poraz CSKA-ja. V Istanbulu je blestel Jaka Blažič.

Za moštvom Panathinaikosa je izjemen mesec, v katerem so prišli do naslova pokalnih prvakov, zabeležili pa tudi 3 zmage v državnem prvenstvu ter kar 4 zmage v Evroligi. Še posebej velika je bila zadnja, ko so varovanci Ricka Pitina na gostovanju na kolena spravili moskovski CSKA. 9 sekund pred koncem je Will Clyburn pri rezultatu 77:79 zgrešil drugi prosti met, na drugi strani pa je z neverjetno trojko za presenečenje poskrbel Nick Calathes.

Odlično je na gostovanju v Istanbulu kazalo tudi Barceloni in to predvsem po zaslugi izjemno razpoloženega Jake Blažiča, ki je v vsega 21 minutah zbral 15 točk, 4 skoke in 2 pridobljeni žogi. Katalonci so še pred zadnjo četrtino vodili za 9 točk (52:61), v zadnji četrtini pa je vodilni Fenerbahče stopil na plin in četi Svetislava Pešića nasul kar 36 točk.

Do izjemno pomembne zmage so se prebili tudi košarkarji KIROLBET Baskonie, ki so na domačem terenu brez kakršnihkoli težav nadigrali podgoriško Budućnost VOLI.

Evroliga, 26. kolo, 15.3.
CSKA – Panathinaikos OPAP 77:78 (20:18, 21:17, 18:23, 18:20)
(Rodriguez 23, Higgins 14; Thomas 12 in 6 skokov, Gist in Calathes (9 podaj) po 11)

Fenerbahče – FC Barcelona Lassa 88:82 (16:23, 21:15, 15:23, 36:21)
(Sloukas 22 in 11 podaj, Muhammed 19; Blažič 15, Singleton 12)

KIROLBET Baskonia – Budućnost VOLI 82:62 (23:15, 16:19, 25:15, 18:13)
(Garino 16, Huertas 13; Cole 17, Clark 13 in 9 skokov)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Anthony Randolph (Real Madrid) – ni bil v postavi.
Alen Omić (AX Armani Exchange Olimpia) – 8 minut, 2 točki (1/1 za dve), 2 skoka (1 v napadu), 1 podaja, 1 izsiljena osebna napaka; indeks 6.
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa) – 21 minut, 15 točk (2/3 za dve, 2/3 za tri, 5/6 prosti meti), 4 skoki, 1 podaja, 2 pridobljeni žogi, 1 izgubljena žoga, 1 prejeta blokada, 1 osebna napaka, 3 izsilijene osebne napake; indeks 19.
Kevin Pangos (FC Barcelona Lassa) – 17 minut, 2 točki (1/1 za dve, 0/1 za tri), 1 skok, 4 podaje, 3 izgubljene žoge, 3 osebne napake; indeks 0.