Veselje v taboru Parkljev in Plame pur, derbi Celjanom

Rubrika: Nižje slovenske lige

Končan je redni del sezone v 2. SKL. Še pred drugim polčasom na tekmah zadnjega kola je kazalo na to, da bi se lahko preboja v četrtfinale veselili Troti, a na koncu so se preboja v končnico veselili v taboru Parkljev in Plame pur. Gorenjski derbi LTH Castingsu, derbi kola pa Celjanom.

2. SKL, 22. kolo, 23.3.
Portorož – Brinox Medvode 84:77 (14:27, 32:20, 20:12, 18:18)
(Zagorac 24 in 7 skokov, Cole 19 in 8 skokov; Lukšič 13 in 6 skokov, Ribnikar 12)

Portorožani so v zadnjih dveh kolih z zmagama proti Parkljem in Brinox Medvodami pokazali, da jih v boju za obstanek vendarle ne gre odpisati. Za nameček je Primorcem šlo na roke tudi to, da so v Ligo za obstanek padli Troti, proti katerim so v letošnji sezoni zabeležili eno zmago, ki jo zdaj prenašajo v drugi del sezone. Za Medvodčane je bila tekma rezultatsko povsem nepomembna, saj je bilo že pred zadnjim kolom jasno, da bodo redni del sezone končali na 4. mestu. V četrtfinalu jih čaka obračun s Parklji.

Mesarija Prunk Sežana – Celje 81:90 (16:21, 24:26, 22:22, 19:21)
(Rojko 21 in 10 skokov, Kučej 14 in 9 skokov; Grušovnik 24 in 8 skokov, Nuhanović 16 in 9 skokov)

Derbi zadnjega kola rednega dela 2. SKL se je igral v Sežani. Tekma pravega rezultatskega naboja ni imela, obe moštvi pa sta čakali na razplet ostalih tekem in na svojega četrtfinalnega tekmeca. Sežanci bodo v četrtfinalu nastopili proti Kranjčanom, ki so po porazu proti LTH Castingsu padli na 7. mesto, Celjani, ki z naskokom veljajo za najboljšo napadalno ekipo lige, pa bodo polfinalno vstopnico lovili proti Plami pur.

Hrastnik – Parklji 60:95 (14:25, 14:17, 22:26, 10:27)
(Pečovnik 12, Ovnik 11; Hirschmann 27 in 6 skokov, Kovačević 22 in 11 skokov)

Parklji so bili v družbi Plame pur in Trotov edini, ki so bili pred tekmo zadnjega kola v boju za četrtfinale sami gospodarji svoje usode. Če so varovanci Nejca Kobala v prejšnjem kolu nepričakovano klonili proti Portorožu, pa si tokrat na gostovanju v Hrastniku spodrsljaja niso privoščili. Že pred zadnjo četrtino so Ljubljančani vodili s 18 točkami prednosti (50:68), v zadnjih 10 minutah pa le še potrdili zmagovalca. Parkljem je zmaga za nasprotnika v četrtfinalu prinesla Medvodčane, Hrastničane pa na papirju čaka najtežja naloga, saj bodo za polfinale morali presenetiti Podčetrtčane.

Terme Olimia Podčetrtek – Troti 85:73 (23:20, 12:18, 23:20, 27:15)
(Štruc 19, Radanović 15 in 5 skokov; Krivec 26, 8 skokov in 6 podaj, Mervar 12 in 9 skokov)

V kolikor bi v Podčetrtku do zmage prišli Troti, bi se kaj lahko naredilo, da bi se moštvi med seboj pomerili tudi v četrtfinalu. Novomeščani so bili predvsem po zaslugi Bojana Krivca dolgo povsem enakovreden tekmec, kar dokazuje tudi rezultat iz 33. minute, ko je semafor kazal 60:60. Tedaj so domači unovčili svoje izkušnje, pobegnili gostom in prišli še do 19. zmage v letošnji sezoni. V četrtfinalu se bodo Podčetrtčani pomerili proti Hrastniku, Troti pa se bodo v drugem delu sezone borili za obstanek. Tja nosijo 4 zmage in 2 poraza.

Grosuplje – Plama pur 70:83 (30:22, 18:15, 12:25, 10:21)
(Savič 24 in 10 skokov, Snoj 17 in 9 skokov; Srebovt 23 in 12 skokov, Sajevic (9 podaj in 6 skokov) in Hreščak (6 skokov) po 15)

Plama pur je pred zadnjim kolom upala predvsem na to, da se po končanem rednem delu tekmovanja ne bi znašli v krogu s Parklji in Troti, saj bi v tem primeru potegnili najkrajšo prav Bistričani. Grosupeljčani so začeli izjemno in v drugi četrtini že vodili s kar 16 točkami prednosti (46:30). Gostje so tedaj strnili svoje vrste in na krilih MVP-ja Anžeta Srebovta v drugem polčasu pokazali povsem drugačen obraz in na koncu prišli celo do prepričljive zmage. V četrtfinalu jih čaka dvoboj z vročimi Celjani, Grosupeljčane pa čaka hud boj v Ligi za obstanek.

ECE Triglav – LTH Castings 60:70 (12:21, 24:14, 13:15, 11:20)
(Stavrov 15, Zdolšek 10; Vravnik 16 in 7 skokov, Sočak 13)

Gorenjski derbi med ECE Triglavom in LTH Castingsom tokrat ni imel večjega pomena. Triglavani so si že pred zadnjim kolom priigrali mesto v končnici, LTH Castings pa je to možnost zapravil predvsem z domačima porazoma proti neposrednima tekmecema Plami pur in Hrastniku. Kar tri četrtine so tokrat dobili Škofjeločani, ki so na koncu prišli do zaslužene zmage, tudi v drugem delu sezone pa v boju za obstanek ne bi smeli imeti večjih težav. Tja namreč nosijo kar 5 zmag in le 1 poraz, kar pomeni, da bi za zanesljiv obstanek med drugoligaši zadoščali že 2 zmagi.

MVP kola
Anže Srebovt (Plama pur) – 38 minut, 23 točk (11/15 za dve, 0/1 za tri, 1/2 prosti meti), 12 skokov (4 v napadu), 3 podaje, 2 osebni napaki, 2 prejeti osebni napaki, 4 izgubljene žoge, 2 pridobljeni žogi, 1 prejeta blokada; +/- = +12, indeks 30.