Veselje Triglavu in Tosami Lediti

Z dvema tekmama v soboto se je začelo 4. kolo drugega dela prvenstva v 1.SKL za ženske. Triglav je pričakovano premagal Grosuplje, vesele pa se s tekme v Slovenskih Konjicah domov vračajo tudi igralke Tosame Ledite, ki so z zmago v gosteh vknjižile dve točki.

1. SKL ZA ŽENSKE, 2. DEL TEKMOVANJA, 4. krog, 23.1.
PRO-BIT KONJICE : TOSAMA LEDITA 61:71 (8:12, 15:23, 19:13, 19:23)

Igralke iz Domžal so na gostovanju v Slovenskih Konjicah videle svojo priložnost da se utrdijo na 4. mestu lestvice v 1.SKL za ženske, Konjičanke pa seveda niso kar tako želele prepustiti zmage gostujoči ekipi na svojem igrišču in to sta bili osnovni vodili za obe ekipi pred začetkom tekme 4. kola drugega dela državnega prvenstva. Sama tekma je bila strelsko v začetni četrtini dokaj zaspana, vendar izenačena. Prvo bolj otipljivo prednost so si gostje priigrale med 15. in 20. minuto tekme, ter so na veliki odmor odšle z 12 točkami prednosti. Na začetku drugega polčasa so Konjičanke močno pritisnile, a se v tretji četrtini niso mogle bolj približati Tosami Lediti kot na štiri točke zaostanka. V zadnji četrtini pa je srečanje odločil delni izid gostujoče ekipe 15:6, ki je dokončno zlomil potek srečanja ter odločil zmagovalca tekme. Domača ekipa je zelo slabo metala za tri točke (14%) in tudi zelo podpovprečno s črte prostih metov (zgrešenih 14 prostih metov), to pa sta bila poglavitna razloga za poraz.

Pri domači ekipi je bila najboljša strelka postala Zala Šrot, ki je dosegla 13 točk in 10 skokov, sledila ji je Ajša Sivka z 12. Po slabši tekmi v tem tednu je pri gostujoči ekipi svojo strelsko formo povrnila Urša Žibert, ki je dosegla 27 točk, Lara Kozina Bubnič pa je pomagala z doseženimi 14 točkami in fenomenalnimi 21 skoki!

Konjičanke bodo naslednjo tekmo odigrale 30. januarja. Ko bodo gostovale v Ljubljani, pri Akson Iliriji, Domžalčanke pa bodo dan poprej gostile ekipo Triglava.

TRIGLAV : GROSUPLJE 65:53 (15:12, 22:16, 13:15, 15:10)

Grosuplje je v boju za 4. mesto na lestvici 1.SKL za ženske, ki pelje v polfinale državnega prvenstva, pridobilo na samozavesti, ko so igralke premagale Tosamo Ledita, direktnega konkurenta. To samozavest so Grosupeljčanke odnesle tudi na tekmo v Kranju, v kateri so bile pred njo nesporne favoritinje igralke Triglava. V prvi četrtini sta bili ekipi dokaj izenačeni in Grosupeljčanke so vseskozi kazale zobe drugouvrščeni ekipi državnega prvenstva. Z manjšo serijo (5:0) pa so Kranjčanke le uspele na polčas oditi s prednostjo devetih točk. V tretji četrtini smo bili priča boljši igri gostij, ki so v 25. minuti prišle celo samo na točko zaostanka (41:40), skupno prednost domačink pa so na koncu tretje četrtine uspele na koncu zmanjšati na 7 točk. V zadnji četrtini so prevladale izkušnje domače ekipe, ki je tekmo rešila v svojo korist in jo mirno pripeljala do konca. Gostujoči ekipi met iz igre na tekmi ni stekel, saj so metale le 29% iz igre, prav tako pa so imele sedem izgubljenih žog več in pet podaj manj kot Kranjčanke, zato je bila zmaga domače ekipe zaslužena.

Pri domači ekipi se je izkazala Ajda Burgar, ki je 18 točkam dodala 10 skokov, 15 točk pa je prispevala Rebeka Abramovič. Pri gostujoči ekipi je Ana Hrbljan dosegla 17 točk, Tinkara Zoran pa jih je dodala 15.

V naslednjem kolu bo Triglav 29. januarja gostoval v Domžalah, dan kasneje pa Grosuplje doma pričakuje Cinkarno Celje.