Veselje Hrastničanov, Portorož jo je zagodel Parkljem

Rubrika: Nižje slovenske lige

Za moštvi v 2. SKL je tudi predzadnje kolo rednega dela tekmovanja. Z najbolj presenetljivim rezultatom je postregla tekma v Ljubljani, kjer so košarkarji Portoroža presenetljivo ugnali Parklje. Do izjemno pomembne zmage so se v Škofji Loki prebili Hrastničani, ki so LTH Castings “poslali” v spodnji dom.

Troti šele 3. v sezoni poraženi na domačem terenu. (Foto: Facebook/KK Žoltasti Troti)

Člani, 2. SKL, 21. kolo, 16.3.
Parklji – Portorož 76:82 (20:23, 18:18, 18:16, 20:25)
(Kovačević 27 in 16 skokov, Ličen 18; Bahor 24 in 5 skokov, Zagorac 18 in 6 skokov)

Parklji so imeli v predzadnjem kolu priložnost, da si z nogo in 3/4 že zagotovijo mesto v četrtfinalu, a je niso uspeli izkoristiti. Varovance Nejca Kobala so presenetili Portorožani, ki so prišli do prve zmage po več kot 4 mesecih in 15 zaporednih porazih. V prvih treh četrtinah si nobena izmed ekip ni uspela priigrati vidnejše prednosti, v zadnji četrtini pa so kot prvi pobegnili varovanci Igorja Kešlja. Blestel je Timoty Robert Cole, ki je po 4 zaporednih točkah v 35. minuti Portorožane popeljal v vodstvo za 11 točk (60:71). Prek Milana Kovačevića so se domači v 39. minuti približali na 4 točke zaostanka (69:73), bližje pa jim ni uspelo priti.

V zadnjem kolu Parklji gostujejo pri Hrastniku. V primeru zmage bodo zagotovo uvrščeni v četrtfinale, v primeru poraza pa bodo morali upati ALI na poraz tako Plame pur v Grosupljem kot tudi Trotov v Podčetrtku (v krogu treh so v razmerju zmag najboljši) ALI na zmago Trotov v Podčetrtku in poraz Plame pur. Portorožani bodo nastopali v ligi za obstanek, kamor zagotovo prenašajo eno zmago proti Grosupeljčanom ter dva poraza proti LTH Castingsu.

LTH Castings – Hrastnik 72:75 (14:23, 16:12, 25:16, 17:24)
(Vršnik 17 in 7 skokov, Kureš 13; Ovnik 16, Požin 15, 8 podaj in 5 skokov)

Škofjeločani, ki so pred tremi sezonami nastopali še v Ligi Nova KBM, so s porazom proti Hrastniku izgubili vse možnosti za preboj v četrtfinale, kar pomeni, da se bodo v drugem delu sezone borili za obstanek v 2. SKL. Brez poškodovanega kapetana Matije Vravnika jim je tokrat predvsem po zaslugi odlične tretje četrtine še pred zadnjimi 10 minutami rednega dela kazalo odlično (55:51). V zadnji četrtini so se gostje razigrali, zadeli kar 6 trojk in ušli na prednost 8 točk (63:71). V zadnjem napadu so domačini imeli priložnost, da bi s trojko Borisa Jeršina rezultat poravnali na 75:75, a je bil izkušeni organizator igre nenatančen.

LTH Castings v drugem delu sezone v borbi za obstanek v ligi vseeno ne bi smel imeti večjih težav, saj je že sedaj jasno, da v ta del tekmovanja prihaja z vsaj 4 zmagami (dve proti Grosuplju in dve proti Portorožu). Hrastničani so si na drugi strani z zmago v Škofji Loki že tudi dokončno zagotovili mesto v četrtfinalu, saj tudi v primeru poraza proti Parkljem in zmage Plame pur ter Trotov nikakor ne morejo biti najslabše moštvo v krogu ekip z enakim številom zmag.

Troti – Mesarija Prunk Sežana 65:78 (15:18, 8:15, 22:26, 20:19)
(Mežan 15 in 5 skokov, Krivec 13; Kristinić 21 in 9 skokov, Bačvič 19 in 5 podaj)

Po porazu Parkljev proti Portorožu, je bilo jasno, da imajo Troti v boju za mesta, ki vodijo v končnico, vse v svojih rokah, saj bi jih zmagi proti Sežancem in v zadnjem kolu proti Podčetrtčanom v vsakem primeru dvignili še višje od le 8. mesta. Varovanci Teddyja Delača so se tokrat vendarle izkazali za boljšega nasprotnika in po vsej verjetnosti močno pokvarili načrte Trotov. Pri slednjih je bilo ob koncu srečanja tudi nekaj pritožb na račun sojenja, a drugačnega mnenja je bil tehnični komisar srečanja, kateremu se je sojenje zdelo povsem korektno.

Ne glede na razplet v zadnjem kolu, je jasno, da bodo Sežanci prvi del tekmovanja zaključili na 2. mestu, kar pomeni, da se bodo v četrtfinalu pomerili s 7.-uvrščenim moštvom po koncu rednega dela tekmovanja in imeli tudi prednost domačega igrišča. V težkem položaju so se znašli Troti, ki jih v primeru poraza v Podčetrtku reši le poraz Parkljev v Hrastniku, tudi zmaga pa jim še zdaleč ne prinaša četrtfinala. Takrat morajo upati na poraza ALI Parkljev ALI Plame pur, v kolikor Ljubljančani in Bistričani pridejo do zmage, pa jih reši le še to, da ECE Triglav premaga Škofjeločane in s tem pridejo v krog skupaj s Parklji in Plamo pur, kjer bi najkrajšo potegnili Bistričani.

Plama pur – ECE Triglav 79:69 (20:22, 22:13, 18:19, 19:15)
(Hreščak 20 in 10 skokov, Srebovt 15 in 7 podaj; Lotrič 19 in 7 skokov, Julević 11 in 9 skokov)

Košarkarji Plame pur so kot kaže vendarle še pravi čas znova ujeli prave občutke, s katerimi so se močno približali preboju v četrtfinale. Bistričani so bili v določenem delu sezone celo na 3. mestu, nato pa je prišlo 8 tekem, v katerih so zabeležili le eno samo zmago. Že med tednom so po zaslugi Grege Sajevica do izjemno pomembne zmage prišli v Škofji Loki, zmaga proti še enemu gorenjskemu klubu pa jih je še toliko bolj približala cilju.

Kranjčani tako kot Hrastničani v morebitnem krogu 5 ali 4 ekip z enakim številom zmag nikakor ne morejo biti najslabši, kar pomeni, da so si tudi sami že zagotovili mesto v četrtfinalu. Drugače je s Plamo pur, ki se pod nobenim pogojem ne sme znajti v krogu skupaj s Parklji in Troti ALI le s Parklji.

Brinox Medvode – Terme Olimia Podčetrtek 87:100 (30:27, 19:30, 18:14, 20:29)
(Ribnikar 18, 8 skokov in 5 podaj, Jesih 14; Cerkovnik 24 in 14 skokov, Milašinović 17 in 7 podaj)

Moštvo Brinox Medvod je s porazom proti Podčetrtčanom zapravilo vse možnosti, da redni del sezone zaključijo na izjemno visokem tretjem mestu. Varovancem Andreja Božiča pred začetkom sezone ni veliko ljudi pripisovalo možnosti za tako visoko uvrstitev, a Medvodčani so igrali zares odlično. Kljub temu, da tako Triglavani kot tudi Hrastničani za Medvodčani zaostajajo le za zmago, pa je že jasno, da bodo Božičevi zasedli končno 4. mesto, saj so v medsebojnih obračunih boljši od obeh omenjenih moštev.

Podčetrtčani so na drugi strani predvsem po zaslugi MVP-ja Anžeta Cerkovnika prišli do nove zmage, s katero so si že zagotovili končno 1. mesto po rednem delu tekmovanja, kar jim vse do morebitnega finala prinaša prednost domačega terena.

Grosuplje – Celje 78:116 (24:32, 18:36, 15:23, 21:25)
(Savič (5 podaj) in Snoj (12 skokov in 5 podaj) po 18; Držić 23, Rizman 19, 7 podaj in 5 skokov)

Celjani v 2. SKL z naskokom veljajo za najboljšo napadalno ekipo, kar po potrdili tudi na gostovanju v Grosupljem. Domačinom so nasuli kar 116 točk in si ob porazu Medvodčanov proti Podčetrtku že zagotovili končno 3. mesto. Če bodo v tudi v končnici nadaljevali s predstavami, ki jih kažejo v zadnjem času, ko so na 8 tekmah kar 4-krat presegli mejo 100 doseženih točk, bodo nevarni prav vsakemu.

Grosupeljčani se bodo v drugem delu sezone borili za obstanek, kamor bodo po vsej verjetnosti prenesli eno samo zmago, ki so jo dosegli proti Portorožu. Proti LTH Castingsu so dvakrat izgubili, še eno zmago več pa bi v drug del prenesli, če v zadnjem kolu premagajo Plamo pur, hkrati pa Bistričani padejo v ligo za obstanek.

MVP kola
Anže Cerkovnik (Terme Olimia Podčetrtek) – 35 minut, 24 točk (10/14 za dve, 0/1 za tri, 4/6 prosti meti), 14 skokov (5 v napadu), 3 podaje, 1 osebna napaka, 6 izsiljenih osebnih napak, 1 izgubljena žoga, 2 pridobljeni žogi, 2 blokadi, 1 prejeta blokada; +/- = +21, indeks 37.