Vedno boljši Miami tudi čez vodilno ekipo lige

Pred desetimi dnevi je Miami po porazu proti Golden Stateu imel na svojem ‘računu’ 11 zmag in 17 porazov, manj kot do v taboru zadnjih finalistov lige NBA pričakovali pred sezono.

Po petih zaporednih zmagah, vrnitvi Gorana Dragića po poškodbi in po zadnji zmagi nad vodilnim moštvom lige, pa na Floridi ponovno piha precej bolj optimistični veter.

Čaka nas še dolga pot, na vseh področjih se lahko še izboljšamo, nočem, da se zadovoljimo in si rečemo, da smo dobri,’ je po tekmi pogled naprej že usmerjal Jimmy Butler, ki je na tekmi proti ekipi Utah za dve asistenci zgrešil novega trojnega dvojčka, dosegel je 33 točk, Goran Dragić je bil drugi strelec pri Miamiju, s klopi je dosegel 26 točk, kar je izenačeno najvišje število točk v sezoni.

View this post on Instagram

A post shared by Goran Dragic (@the_1_dragon)

Miami je v nizu petih zaporednih zmag popravil praktično vse segmente svoje igre. V tem obdobju dosegajo v popvrečju 6 točk manj na tekmo, prav toliko pa jih manj dovoljujejo nasprotnikom. Hkrati so znižali število izgubljenih žog v povprečju za skoraj 3 na tekmo.

Za Utah je Donovan Mitchell dosegel 30 točk.

Ekipi sta se 14-krat izmenjali v vodstvu, desetkrat je bil rezultat izenačen. Po dveh odličnih akcijah Dragića – najprej podaja do Igoudale za trojko, nato je eno dodal še sam in Miami je povedel 114:107, toda Utah se je še uspel približati na točko zaostanka, 116:115, toda potem so zgrešili zadnjih sedem metov.

V nedeljo čaka Miami nova domača tekma, v goste prihaja Atlanta.

Niz štirih porazov so z zmago proti Portlandu končali prvaki. James je dosegel 28 točk, na drugi strani Lillard 35.