Valencii uspelo to kar ni niti CSKA-ju, v finalu proti ALBI

Rubrika: Eurocup

Valencia in ALBA v polfinalu EuroCupa ničesar nista prepustila naključju. Tako Španci kot tudi Nemci so polfinalno serijo zaključili že na drugi tekmi, ko so gostovali v Kazanu in Andori. Prva finalna tekma bo na sporedu v torek, 9. aprila v Valencii.

23 tekem so v letošnji sezoni košarkarji UNICS-a odigrali v domači dvorani v Kazanu, izgubili pa le dve. Tu so padli CSKA, Khimki, Unicaja in še mnogi ostali veliki klubi, pred kratkim jih je na ne ravno precej pomembni tekmi premagala Astana, tokrat pa so varovanci Dimitrisa Priftisa klonili na izjemno pomembni tekmi, po kateri so zaključili letošnjo evropsko pot.

Svojo moč je še enkrat več pokazala Valencia, ki že od začetka sezone velja za glavnega favorita. Španci so tokrat vodili večji del tekme, njihovo zmago pa so Rusi nekajkrat ogrozili le v tretji četrtini.

Zmagovalca v Andori potrdil Giedraitis

V velikem finalu bo košarkarjem Valencie nasproti stala ALBA, ki se s četo Jaumea Ponsarnaua v letošnji sezoni še ni pomerila. Berlinčani so bili po Unicaji usodni še za eno špansko ekipo in sicer MoraBanc Andorro, ki je bila na prvi polfinalni tekmi celo bližje zmagi kot na drugi pred domačimi navijači. Moussa Diagne je 2 minuti pred koncem zaostanek za gosti znižal na vsega 2 točki (81:83), nato pa je zmagovalca s 4 zaporednimi točkami odločil Rokas Giedraitis.