Valencia šokirala Real sredi Madrida, Barca do 2:0

Rubrika: Naši na tujem

V zgodnejšem nedeljskem terminu sta bili odigrani drugi polfinalni tekmi Lige Endesa. Presenečenje je pripravila Valencia, ki je s 93:89 v gosteh ugnala madridski Real in izid v zmagah izenačila na 1:1. Barcelona je še enkrat povozila Unicajo (91:70).

Valencia je v prestolnici odlično začela, dobila obe uvodni četrtini ter na polčas odšla z zalogo 12 točk prednosti. Real je po prihodu iz slačilnic pritisnil na plin, pred zadnjimim delom igre znižal deficit na vsega 2 točki, a popoln preobrat mu ni uspel. Luka Dončić je bil znova v kadru Pabla Lasa, toda tokrat priložnosti za igro ni dobil.

Bolj je lahko zadovoljen Boštjan Nachbar, ki je ob drugi visoki zmagi Barce dosegel 2 točki. Katalonci lahko serijo zaključijo že na naslednji tekmi, ki bo v Malagi, medtem ko bo Real moral dobiti obe tekmi v Valencii, če želi napredovati s 3:1 v zmagah.

Liga Endesa, polfinale, 2. tekmi

Nedelja, 7. junij:
Real Madrid – VALENCIA 89:93 /1:1/
(Llull 28, Reyes 17, Dončić ni igral; Dubljević 18, Nedović in Vives po 14)

BARCELONA – Unicaja 91:70 /2:0/
(Satoransky 19, Huertas in Doellman po 14, … Nachbar 2, skok in podaja v 12 minutah; Granger 16, Thomas 12)