Valencia pred domačimi navijači do prve zaključne žoge

Rubrika: Eurocup

Košarkarji Valencie na prvi finalni tekmi EuroCupa niso dopustili presenečenja. V Pavello Municipal Fond de San Lluis Areni so z 89:75 ugnali berlinsko ALBO in so tako le še zmago oddaljeni od naslova v EuroCupu in evroligaške vstopnice.

Če ne že kar od začetka letošnje sezone, pa vsaj od drugega dela dalje Valencia v boju za naslov v EuroCupu velja za glavnega favorita. In to vlogo Španci dodobra upravičujejo tudi na terenu. V četrtfinalu so z 2:0 v zmagah izločili Rytas, v polfinalu z enakim rezultatom UNICS Kazan, zdaj pa so na dobri poti, da premagajo še ALBO.

Odločilen delni izid 14:0

Berlinčani na prvi tekmi niso uspeli ustaviti naveze Thomas – Thomas, kljub temu pa so bili do 23. minute povsem enakovreden tekmec. Tedaj je semafor kazal rezultat 49:49, nato pa so sledile črne 4 minute za goste. Domačini so pripravili delni izid 14:0 in tako povedli s 63:49. Gostje so se po odličnem pričetku zadnje četrtine uspeli približati na 9 točk zaostanka (71:62), bližje pa jim ni uspelo priti.

EuroCup, finale, 1. tekma, 9.4.
Valencia – ALBA 89:75 (20:13, 21:25, 30:15, 18:22)
(Thomas W. 22 in 6 skokov, Thomas M. 16; Siva 17 in 7 podaj, Hermannsson 16)

Ekipi v finalu igrata na dve dobljeni tekmi; druga tekma bo na sporedu v petek, 12. aprila, v Berlinu, morebitna tretja 15. aprila v Valencii.