U20: Slovenski obstanek v diviziji A = kot bi osvojili medaljo!

Rubrika: Reprezentanca

Slovenija U20 je obstala v A diviziji. To je ekipi trenerja Damjana Novakoviča uspelo po epski zmagi nad Poljaki, 86:43 je bilo. V slovenski vrsti se je s 27 točkami izkazal Blaž Mesiček (6 skokov, 4 podaje), Jan Barbarič je k zmagi dodal 13 točk in osem skokov, Aleksej Nikolič pa je 10 točkam pristavil še sedem skokov in pet podaj, Vlatko Čančar pa 10 točk in devet skokov.

Poljaki so izpadli v B divizijo.

1907_slo_poljska_00

EP U20, tekma za 13. mesto, 19.7.
SLOVENIJA – Poljska 86:43 (24:13, 17:19, 19:4, 26:7) (STATISTIKA V ŽIVO)
Slovenija: Nikolič 10 (7 skokov, 5 podaj), Čančar 10 (9 skokov), Mesiček 27 (6 skokov, 4 podaje), Šantelj 5 (9 skokov), Kosi 4, Ritlop 9, Barbarič 13 (8 skokov), Karavdić 8 (4 skoki).

Slovenija je tekmo začela v postavi Nikolič, Mesiček, Šantelj, Barbarič, Ritlop, prvi dve točki za vodstvo 2:0 je dosegel Nikolič. Tri točke je dodal še Luka Šantelj, Slovenija pa je povedla 5:0. Tudi nadaljevanje je bilo po slovenskih notah – četrtina see je končala s 24:13 v našo korist, s sedmimi točkami se je izkazal Mesiček, s petimi skoki pa Barbarič. Razlog za vodstvo Slovenije gre iskati v dveh statističnih podatkih: Slovenija je izgubila le eno (Poljaki 5) žog, Nikolič in soigralci so zadevali s skoraj 48% natančnostjo iz igre, Poljaki le 33%.

1907_prvipollcas
Prvi polčas (foto: Kosarka.si)

Nekaj kriznih minut

Poljaki so v prvih treh minutah nadaljevanja znižali zaostanek na 24:17, potem še na 28:24. SLovenski strelski post je prekinil Nikolič, potem pa je uspešno nadaljeval Mesiček (6 točk, v prvem polčasu 13), dve pa je dodal še Kosi za vnovič izdatno slovensko prednost: 33:24. Naši mladi upi so prednost zadržali, na odmor pa odšli z devet točkami prednosti. Končni rezultat je postavil Nikolič, ki je polčas sklenil s štirimi podajami.

Ritlop napovedal razplet

SLovenija je odločno začela tudi drugi polčas, Ritlop je zadel trojko in še povišal prednost (44:32). Poljska je v tretji četrtini dosegla le štiri točke, v zadnji pa le sedem. Z izvrstno igro, predvsem pa dobro pripravo na tekmo, za kar si stroka zasluži vse čestitke, je Sloveniji uspelo – edina mlada reprezentanca je obstala med elito. Tja pa bodo skušali še mladinci in kadeti.