U18: S trojko Čančarja do dragocene zmage

Rubrika: Reprezentanca

Slovenski mladinci so s trojko Vlatka Čančarja (s 17 točkami 1. ime Slovenije)prišli do uvodne zmage na EP B divizije, s 76:73 so ugnali Belgijce.

Slovenija je do uspeha prišla zahvaljujoč boljši igri v drugem polčasu (34:26) in nekoliko sreče ob koncu prvega podaljška, ko je bil natančen Olimpijin mladi as Čančar. Slovenija bi lahko slavila že po rednem delu, a je Nejc Martinčič zgrešil trojko za zmago.

Jutri po kosilu pa Slovenijo čaka obračun z Luksemburgom.

Mladinci v boj za A divizijo (foto: Kzs.si)

EP U18, B divizija, 1. krog, 23.7.
SLOVENIJA – Belgija 76:73 (15:20, 16:19, 17:13, 17:13, 11:8)

Slovenija: Ožegovič 10, Marinč 3, Martinčič 12 (3 skoki, 6 uk. žog), Čančar 17, Kraljević 7 (3 skoki), Barič 2, Vesel 8 (5 skokov), Šiško 10 (3 skoki, 5 podaj), Jurček 5 (4 skoki).

Zmeda zaradi trojke

Skok in met

Slovenija je imela slab met iz igre (38%; belgijski je bil 52,7%), tekmec nas je nadskakal (45:31), na našo srečo pa igral precej zmedeno in izgubil kar 28 žog (Slovenija 12).

-18!

Ob dogajanju med tekmo je zmaga še toliko več vrednejša. Slovenija je zaostajala že 39:21 (17. minuta 1. polčasa), potem pa do konca prvega dela prepolovila zaostanek na zmernih 39:31. Uvod v drugi polčas je bil dober (s košem Luke Kraljevića je Slovenija prišla na 41:37), temu je sledilo slabo nadaljevanje (47:37), ki pa je bilo kratkega veka. V 31. minuti je Slovenija po dveh točkah Gabra Ožegoviča povedla 53:52.