ABA: Krka z novim skalpom, tokrat makedonskim, ostala pri vrhu

Novomeška Krka ne pojenja- po Cedeviti, Partizanu in Metalcu so Dolenjci prepričljivo s kar 85:52 ugnali skopski MZT. S 15 točkami sgta se izkazala Nebojša Joksimovič in Erjon Kastrati. Marko Simonovski je v gostujoči ekipi edini zmogel dvomestno število točk (10).

0410_krka_ced_10
Vnovično veselje navijačev (foto: Drago Perko/kosarka.si)

V prihodnjem krogu Krka odhaja v Bolgarijo, čez 14 dni pa doma gosti Cibono.

Liga ABA, 5. krog, 25.10.
KRKA – MZT 85:52 (23:15, 20:16, 21:12, 21:9)
Krka: Kastrati 15 (3 ukr. žoge), Rojc 7, Wangmene 7 (3 skoki), Armstead 11 (7 podaj), Joksimovič 15 (3 skoki, 2 podaji), Booker 14 ( 7 skokov), Hukić 1 (5 skokov), Bolčina 4 (3 skoki)

foto_04
Malcolm Armstead je to pot prednjačil s podajami (foto: Drago Perko/kosarka.si)

+15

Ko je v 3. minuti MZT povedel 2:7 po kosu Klassna, so se domači navijači ustrašili. A je bil njihova bojazen kratkega daha. S trojko Mulalića so prekinili strelski post, s košem Rojca so MZT ujeli na 11:11, po dveh točkah Joksimoviča (14:13), pa prednosti iz rok niso več izpustili. S serijo 10:0 so ušli na 21:13, v 17. minuti pa je bilo celo 40:25.

+14

Devet košarkarjev je domači trener poslal na parket – vsi so se vpisali med strelce, najbolj je bil razpoložen Joksimovič (10). Prav Joksa in Armstead (2 točki, 5 podaj, 1 ukradena žoga) sta imela v svoji statistiki tudi podatek +14. To je bila razlika, ki jo je Krka z njuno prisotnostjo naredila v svojo korist.

foto_08
Borbenosti ni manjkalo (foto: Drago Perko/kosarka.si)

Velika razlika

Svoje je k domači prednosti dodala tudi klop – 16:7 za krkino, medtem ko je domača prva peterka s 27:24 dobila strelski obračun z gosti. Domači so dobili skok (16:12), izgubili pa so le 4 žoge, gostje kar 11. Še bolj kot razlika v koših je visoka razlika pri indeksni oceni – 58:25 za domačina.

Mladi upi

Tudi nadaljevanje ni prineslo spremembe razmerja na parketu – Krka je tretjo četrtino dobila z 21:12. V zadnjih minutah tekme je Džikić še enkrat navdušil dvorano – na parket je poslal Žigo Zatežiča, Imrana Polutka in Jureta Ritlopa. Prednost pa se ni stopila.