ABA: Krka poskrbela, da Slovenija vodi 2:0

Krka je poskrbela za presenečenje že na uvodu v Ligo ABA – na domačem parketu je pred 1250 gledalci z 80:72 ugnala Cedevito. Vnovič je blestel Malcolm Armstead, tekmo je končal pri 31 točkah. V prvem polčasu je dosegel 12 točk, v drugem pa 19 (ob metu iz igre 9/10).

armstead_krka

Repeša s pljučnico

Domačini so nastopili brez Nebojše Joksimoviča (poškodba kolena) in Luke Lapornika (poškodba roke). Cedevita je prišla brez trenerja Jasmina Repeše, ki ga je v posteljo položila pljučnica.

2:0

To je bila hkrati že druga slovenska zmaga v manj kot 24 urah proti hrvaškemu predstavniku. Olimpija je že sinoči ugnala Cibono.

Liga ABA, 1. krog, 4.10.
KRKA – Cedevita 80:72 (21:24, 17:23, 22:8, 20:17)
Krka: Armstead 31 (4 podaje, 6 skokov), Kastrati 14 (5 skokov), Rojc 2 (4 podaje), Wangmene 8 (3 skoki), Mulalić 6, Booker 3 (4 skoki), Hukić 12 (6 skokov), Bolčina 4 (5 skokov).
Cedevita: Zubčić 4, Ramljak 6 (4 skoki), Pilepić 12, Babić 9 (9 podaj, 4 skoki), Delaš A.7, Bilan 13 (8 skokov), Delaš M. 6 (3 skoki), Gordić 4, Ukić 11.

Prvi beg gostov

Krka je sezono začela s postavo Mulalić, Booker, Hukić, Kastrati, Rojc. Na klopi sta ostala dva – Nebojša Joksimovič z bolečino v kolenu ter Luka Lapornik (poškodba roke). Domač uvod je bil dober, 7:7 je bilo. V peti minuti pa je Cedevita naredila razliko in ušla na 7:11, potem še na 7:13. Namesto Rojca je v igro vstopil Armstead. Najprej j ujel žogo, potem pa dodal pet zaporednih točk za 12:16.

Drugi beg Cedevite

Aleksandar Džikić je v igro že v prvi četrtini poslal novinca Wangemena, ki se je oddolžil s štirimi točkami, Krka pa je po prvih desetih minutah bila za tri v minusu (21:24). V nadaljevanju je Cedevita narekovala ritem, a si večje prednosti ni ustvarila tja do konca polčasa. Krka je bila na 31:34. Po nekaj slabih potezah je Cedevita v zadnjem napadu, na voljo so bile slabe štiri sekunde, zadela trojko za 38:47.

V tretji četrtini je vajeti igre še naprej vihtel Armstead, ki je do menjave dosegel osem točk, Chris Booker (5. Krkina na tekmi v 14 poizkusih) povedel domačine v vodstvo 54:53.

Armstead napovedal, Kastrati nadaljeval

Novinec Wangmene je navdušil tudi v nadaljevanju.- Najprej je vešče izsilil osebno napako Zubčića, potem pa še zadel za 58:55. Za pravo erupcijo veselja v Novem mestu pa je s košem v izdihljajih tretje četrtine poskrbel Kastrati. Krka je imela pred zadnjimi desetimi minutami 5 točk naskoka – 60:55.

Zagrebčani so zadeli za 60:57, potem pa je četrto napako storil v regiji neizkušeni Wangemene. S tem se je pridružil Mulaliću in Bookerju po številu osebnih napak.

Pilepić, zadnji dve sezoni je igral v Španiji (Bilbao)), je s svojo drugo današnjo trojko poravnal izid na 60:60. Anteju Delaš pa je »uspelo«, da je v bore pol minute dobil dve osebni napaki – eno v obrambi, drugo v napadu.

Bolčina prekinil strelski mrk

S tremi dobrimi potezami Bolčine je Krka prekinila strelski post – najprej je podelil dve banani, potem pa zadel za 62:62 – to sta bili po petih minutah igre v zadnji četrtini sploh prvi novomeški točki. Ko je trojko zadel še Armstead, je Cedevita segla po minuti odmora.

Hukić rešil dilemo

Da bi lahko Krka slavila, je bilo jasno v 38. minuti. Kdo drug kot Armstead je naprej zadel za 66:64, potem pa še dodal trojko (69:64). Nalet Cedevite je hipoma s trojko ustavil izkušeni Hukić (72:66). Prav Huka pa je bil tisti, ki je pri 76:72 ujel žogo v napadu, dosegel je koš za 78:72 in dodal še prosti met.

Slavje v novomeški dvorani se je lahko začelo.

V drugem krogu Krka gostuje v Beogradu pri Partizanu, Cedevita pa gostuje v Ljubljani.