V zadnjih 67 sekundah brez točke, v sredo z Litvo igramo tekmo prvenstva

Slovenci do 20 let so v Grčiji v ponedeljek odigrali še zadnjo tekmo skupinskega dela na kateri so se pomerili proti Nemčiji. Kljub temu da so se nasprotnikom skozi tekmo večkrat približali, to ni bilo dovolj za zmago. Ob koncu so z rezultatom 64:58 premoč morali priznati Nemcem. Najboljši strelec slovenske ekipe je z 12 točkami postal Urban Klavžar.

Nemci so imeli pred zadnjo četrtino 12 točk naskoka, 52:40 je bilo. Za tem je zasedba selektorja Petra Markovinoviča naredila serijo 0:9 in prišli na 52:49. Po treh minutah in 35 sekundah so prve točke v tem delu igre dosegli tudi Nemci – trojko za 55:49, sledil je še koš za 57:49. Pa se je Slovenija spet vrnila – po košu Marka Ivankoviča je bilo 57:55. Mark je znižal 67 sekund pred koncem na 62:58. To sta bili naši zadnji točki. V zadnji minuti žoga ni hotela v koš, zapravili smo še dva prosta meta, Nemci so zmagali.

Slovenija v sredo igra tekmo turnirja z Litvo za četrtfinale. Poraženec gre v kvalifikacije za obstanek. Trije porazi so pozabljeni, naši fantje morajo misliti le in samo na Litvo, ki je tekma prvenstva.

NEMČIJA : SLOVENIJA 64:58 (19:17, 19:11, 14:12 ,12:18)
Strelci Slovenije: Kavkler, Lamut 6, Mikuš, Samar 8, Urbiha 1, Ciani 10, Dolničar 2, Flerin, Ivaknovič 9, Klavžar 12, Klobučar, Mirtič 10V ponedeljek so slovenski reprezentanti do 20 let odigrali še zadnjo tekmo skupinskega dela. Po napetem dvoboju z Nemčijo so premoč morali priznati nasprotnikom. Nemci so bili bolj uspešni pri metu iz igre (47%-36%) in skokih (42-31). Med Slovenci se je strelsko z 12 točkami najbolj izkazal Urban Klavžar.

Slovenija je igrala brez poškodovanega Jake Klobučarja (gleženj).