V zadnji četrtini strli odpor Avstrije

Rubrika: Reprezentanca

Košarkarji Slovenije so v drugem nastopu v kvalifikacijah za EuroBasket 2021 vknjižili prvi par točk. V Kopru so premagali Avstrijo s 85:78. Izbranci selektorja Rada Trifunovića so zmago potrdili v razburljivi končnici, saj so pred tem zapravili 18 točk prednosti.

Kvalifikacije za Euro 2021, prvi del:

2. krog, 23.2.
SLOVENIJA – Avstrija 85:78 (63:64, 43:29, 21:15)
Strelci za Slovenijo: Rupnik 4, Nikolić 6, Prepelič 17 (7 skokov in 5 podaj), Murić 19 (8 skokov), Blažič 9 (7 skokov), Hrovat 5, Morgan 19 (7 skokov), Hodžić 3, Mahkovic, Dimec 3.

Potem ko je Slovenija v 17. minuti povedla z 18 točkami razlike (41:23) in bi morala le še dokončati svojo nalogo, je popustila in tekmecu dovolila, da se je vrnil v igro. Avstrijci so do odmora znižali razliko na 43:29, v tretjem delu dosegli  35 točk ter prešli v vodstvo. A na srečo so se slovenski košarkarji še pravočasno zbrali, v 36. minuti znova povedli s 77:69 in na koncu tekmo vendarle pripeljali do srečnega konca.

Slovenijo so iz neugodnega položaja povlekli kapetan Edo Murić, nova naturalizirana okrepitev Jordan Morgan in najboljši strelec španskega prvenstva Klemen Prepelič. Kapetan je dosegel 19 točk in zbral osem skokov, Američan jih je prav tako vknjižil 19 ter dodal sedem skokov, Prepelič pa je imel najvišji statistični indeks (22), saj je zabeležil 17 točk, sedem skokov in pet podaj.

V drugi tekmi 2. kola skupine F je Madžarska z izidom 62:60 premagala Ukrajino in tako po prvem kvalifikacijskem ciklu z dvema zmagama zaseda prvo mesto na lestvici skupine. Slovenci so na uvodu zabeležili poraz z Madžarsko in zmago nad Avstrijo, s kvalifikacijami pa bodo nadaljevali novembra. V drugem od treh kvalifikacijskih ciklov #mojtim čakata dve domači tekmi. V petek, 27. novembra proti Ukrajini in v ponedeljek, 30. novembra proti Madžarski.